Šveicarijoje laukiami jaunieji tyrėjai iš Lietuvos

Publikuota: 2014 m. vasario 18 d. antradienis

Šveicarijoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas mokslinėms stažuotėms Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose. Šis konkursas yra paskutinė galimybė jauniesiems tyrėjams stiprinti mokslinę kompetenciją, pasinaudojant Šveicarijos stipendijų fondo (Sciex-NMSch) stažuočių programa – pagal ją daugiau kvietimų skelbiama nebus.

Sciex-NMSch finansavimą gali gauti visų mokslo sričių jaunieji tyrėjai – Lietuvos mokslo ir studijų institucijų doktorantai ir jauni mokslininkai, turintys daktaro laipsnį. Tyrėjai Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose gali stažuotis nuo 6 iki 13 mėnesių. Laimėjus konkursą taip pat finansuojamos stažuotojų ir jų vadovų kelionės ir dalyvavimas mokslo renginiuose.

Per ketverius programos įgyvendinimo metus jau buvo pateiktos 83 paraiškos: 27 socialinių ir humanitarinių mokslų srities, 56 fizinių ir biotechnologijos mokslų srities.  Iš 70 2010–2013 m. įvertintų paraiškų, finansavimas buvo skirtas 32 pareiškėjams, jiems skirta beveik 7,5 mln. litų. Šiuo metu vyksta 13 paraiškų ekspertinis vertinimas.

Įgyvendinant programą, finansavimas buvo skirtas 18 doktorantų ir 14 mokslų daktarų iš šių institucijų: 16 iš Vilniaus universiteto, 3 iš Kauno technologijos universiteto, 3 iš Mykolo Romerio universiteto, 2 iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, 2 iš Vytauto Didžiojo universiteto, po vieną iš: Vilniaus Gedimino technikos universiteto, VMTI Fizinių ir technologijos mokslų centro, VMTI Inovatyvios medicinos centro, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, Europos humanitarinio universiteto, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto.

Pagal šią programą Šveicarijoje jau stažavosi arba šiuo metu stažuojasi 20 fizinių ir biotechnologijos mokslų srities ir 12 socialinių ir humanitarinių mokslų srities jaunųjų tyrėjų iš Lietuvos. Daugiausiai jų stažuotėms pasirinko Ženevos universitetą, Ciūricho universitetą, kiek mažiau Šveicarijos federalinį technologijos institutą (EPFL).

Paraiškos stažuotėms teikiamos programą Šveicarijoje administruojančiai Universitetų rektorių konferencijai (CRUS) iki 2014 m. balandžio 1 d. Programą Lietuvoje administruoja Lietuvos mokslo taryba.

 

Lietuvai skirtas Šveicarijos stipendijų fondas (Sciex-NMSch) yra viena iš Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, finansuojamų priemonių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Jauniesiems tyrėjams: FOSTER renginys „Atvirasis mokslas jauniesiems tyrėjams: iššūkiai ir galimybės“

Rugsėjo 25 d. Mykolo Romerio universitete vyks trečiasis projekto FOSTER renginys Lietuvos tyrėjams „Atvirasis mokslas jauniesiems tyrėjams: iššūkiai ir galimybės”. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »