Šveicarijoje laukiami jaunieji tyrėjai iš Lietuvos

Publikuota: 2014 m. vasario 18 d. antradienis

Šveicarijoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas mokslinėms stažuotėms Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose. Šis konkursas yra paskutinė galimybė jauniesiems tyrėjams stiprinti mokslinę kompetenciją, pasinaudojant Šveicarijos stipendijų fondo (Sciex-NMSch) stažuočių programa – pagal ją daugiau kvietimų skelbiama nebus.

Sciex-NMSch finansavimą gali gauti visų mokslo sričių jaunieji tyrėjai – Lietuvos mokslo ir studijų institucijų doktorantai ir jauni mokslininkai, turintys daktaro laipsnį. Tyrėjai Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose gali stažuotis nuo 6 iki 13 mėnesių. Laimėjus konkursą taip pat finansuojamos stažuotojų ir jų vadovų kelionės ir dalyvavimas mokslo renginiuose.

Per ketverius programos įgyvendinimo metus jau buvo pateiktos 83 paraiškos: 27 socialinių ir humanitarinių mokslų srities, 56 fizinių ir biotechnologijos mokslų srities.  Iš 70 2010–2013 m. įvertintų paraiškų, finansavimas buvo skirtas 32 pareiškėjams, jiems skirta beveik 7,5 mln. litų. Šiuo metu vyksta 13 paraiškų ekspertinis vertinimas.

Įgyvendinant programą, finansavimas buvo skirtas 18 doktorantų ir 14 mokslų daktarų iš šių institucijų: 16 iš Vilniaus universiteto, 3 iš Kauno technologijos universiteto, 3 iš Mykolo Romerio universiteto, 2 iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, 2 iš Vytauto Didžiojo universiteto, po vieną iš: Vilniaus Gedimino technikos universiteto, VMTI Fizinių ir technologijos mokslų centro, VMTI Inovatyvios medicinos centro, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, Europos humanitarinio universiteto, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto.

Pagal šią programą Šveicarijoje jau stažavosi arba šiuo metu stažuojasi 20 fizinių ir biotechnologijos mokslų srities ir 12 socialinių ir humanitarinių mokslų srities jaunųjų tyrėjų iš Lietuvos. Daugiausiai jų stažuotėms pasirinko Ženevos universitetą, Ciūricho universitetą, kiek mažiau Šveicarijos federalinį technologijos institutą (EPFL).

Paraiškos stažuotėms teikiamos programą Šveicarijoje administruojančiai Universitetų rektorių konferencijai (CRUS) iki 2014 m. balandžio 1 d. Programą Lietuvoje administruoja Lietuvos mokslo taryba.

 

Lietuvai skirtas Šveicarijos stipendijų fondas (Sciex-NMSch) yra viena iš Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, finansuojamų priemonių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Jauniesiems tyrėjams: FOSTER renginys „Atvirasis mokslas jauniesiems tyrėjams: iššūkiai ir galimybės“

Rugsėjo 25 d. Mykolo Romerio universitete vyks trečiasis projekto FOSTER renginys Lietuvos tyrėjams „Atvirasis mokslas jauniesiems tyrėjams: iššūkiai ir galimybės”. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »