Svetlana Kauzonienė: prioritetas bendrojo ugdymo srityje – mokinių pasiekimų gerinimas

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 27 d. trečiadienis

„Šių mokslo metų prioritetas bendrojo ugdymo srityje bus mokinių pasiekimų gerinimas. Susitikimuose  su savivaldybių atstovais ir planuojant, kaip gerinti mokinių pasiekimus, buvo  išskirti esminiai veiksniai, darantys didžiausią įtaką. Tai – skaitymo gebėjimai, aprūpinimas mokymo ir mokymosi ištekliais, mokyklos valdymas, vertinimas ir atskaitomybė, socialinio, ekonominio, kultūrinio statuso indekso gerinimas, mokinių motyvacijos ir pasitikėjimo didinimas. Ypač merginoms reikėtų diegti pasitikėjimą savo jėgomis ir domėjimąsi matematikos, gamtos, technologijų dalykais“, – sakė švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė. Ji dalyvavo Širvintų rajono švietimo centro organizuotoje metodinėje dienoje.

Viceministrė pristatė rengiamo veiklos plano mokinių pasiekimams gerinti gaires.

Ji pabrėžė, kad Lietuvos laukia svarbūs iššūkiai – pasirengimas tapti OECD šalimi, todėl labai svarbu dalyvauti tarptautiniuose tyrimuose. 2015 metais vyks 15-mečių skaitymo, gamtamokslinio, matematinio raštingumo ir dar du  nauji – Problemų sprendimo bendradarbiaujant ir Finansinio raštingumo tyrimai. Nauja tai, kad visos užduotys bus elektroninės ir mokiniai atliks užduotis kompiuteriuose.

„Lietuvos švietimo sistemoje ryškėja nauja  kryptis – STEM (angl. science, technology, engineering, and mathematics) – sisteminis matematikos, gamtos mokslų ir technologijų ugdymas, – sakė viceministrė S. Kauzonienė. – Rugsėjį mokinius pakvies pirmoji inžinerinio tipo mokykla Kaune. Planuojama įkurti dar kelias bandomąsias STEM krypties mokyklas, kuriose bus šiuolaikiškai įrengtos gamtos mokslų laboratorijos mokinių eksperimentiniams įgūdžiams ugdyti“.   

Planuojama, kad STEM aprėps ir naujų klasterių (formalus, neformalus švietimas, aukštosios mokyklos, verslas) kūrimą, bus stiprinama partnerystė tarp mokyklos, mokslo ir verslo pasaulio  išplečiant mokymosi formas ir  erdvių įvairovę.

Pasak viceministrės S. Kauzonienės, STEM plėstųsi dvejomis kryptimis: gabiausiųjų ugdymas, mokyklų kūrimas ir visų mokinių ugdymo tobulinimas kreipiant dėmesį į matematinį, gamtamokslinį ir technologinį ugdymą.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »