Švietimo bendruomenių asociacijų programos – įvairesniam ugdymui

Publikuota: 2014 m. balandžio 30 d. trečiadienis

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A. Volano g. 2, Vilnius) bus pasirašytos sutartys su 19-a švietimo asociacijų, laimėjusių švietimo bendruomenių asociacijų rėmimo konkursą. Asociacijų parengtos programos paįvairins ugdymą, darys jį patrauklesnį ir kokybiškesnį.

Konkurso tikslas – stiprinti švietimo bendruomenių asociacijas, skatinant jų iniciatyvas ir siekiant ugdymo kokybės.

Atrenkant laimėtojus pirmenybė buvo teikiama asociacijų veikloms, orientuotoms į ugdymo kokybės ir mokinių pažangą, mokinių motyvacijos didinimą, taip pat skatinančioms mokytojų bendruomenių stiprinimą, mokymosi tinklų plėtrą. Vertinant buvo svarbu, kad kuo daugiau asociacijos narių įsitrauktų į projekto organizavimo ir įgyvendinimo veiklas, būtų sukurta ir plačiai prieinama metodinė medžiaga ar metodinė priemonė.

Asociacijos rengs metodines priemones, skirtas mokinių pažangai vertinti, savo ir mokinių problemų sprendimo gebėjimams tobulinti, taip pat teiks siūlymus, kaip galėtų natūraliai keistis mokymo turinys, kaip pamokose panaudoti filmų medžiagą, tobulins užsienio kalbų mokytojų tarpkultūrinę kompetenciją.

Atlikusios tyrimus ar remdamosi jau padarytais, kurs pasiekimų vertinimo įrankius, vaizdo įrašus apie efektyvių mokinių vertinimo ir įsivertinimo būdų taikymo gerąją praktiką. Kitose programose numatyta organizuoti dalykinių kūrybinių partnerysčių pažintinius vizitus, konkursus, seminarus, konferencijas, atnaujinti interneto svetaines ir kt.

Paraiškų vertintojai pasiūlė finansuoti 19 asociacijų: Klasikų asociacijos (Societas Classica), Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos, Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos, Lietuvos muzikų sąjungos, Lietuvos progimnazijų asociacijos, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos, Lietuvos rusų kalbos (užsienio kalbos) mokytojų asociacijos, Lietuvos specialiųjų pedagogų asociacijos, Lietuvos surdopedagogų asociacijos, Lietuvos technologijų mokytojų asociacijos, asociacijos „Meno formos“, neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“, Polonistų asociacijos, Rytų Lietuvos mokytojų asociacijos, Šiaulių krašto socialinių pedagogų asociacijos, Šokio mokytojų asociacijos veiklas.

Jų programoms įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerija skiria nuo 2 iki 5 tūkst. litų. Programoms skirtos lėšos asociacijas pasieks gegužės mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »