Švietimo bendruomenių asociacijų programos – įvairesniam ugdymui

Publikuota: 2014 m. balandžio 30 d. trečiadienis

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A. Volano g. 2, Vilnius) bus pasirašytos sutartys su 19-a švietimo asociacijų, laimėjusių švietimo bendruomenių asociacijų rėmimo konkursą. Asociacijų parengtos programos paįvairins ugdymą, darys jį patrauklesnį ir kokybiškesnį.

Konkurso tikslas – stiprinti švietimo bendruomenių asociacijas, skatinant jų iniciatyvas ir siekiant ugdymo kokybės.

Atrenkant laimėtojus pirmenybė buvo teikiama asociacijų veikloms, orientuotoms į ugdymo kokybės ir mokinių pažangą, mokinių motyvacijos didinimą, taip pat skatinančioms mokytojų bendruomenių stiprinimą, mokymosi tinklų plėtrą. Vertinant buvo svarbu, kad kuo daugiau asociacijos narių įsitrauktų į projekto organizavimo ir įgyvendinimo veiklas, būtų sukurta ir plačiai prieinama metodinė medžiaga ar metodinė priemonė.

Asociacijos rengs metodines priemones, skirtas mokinių pažangai vertinti, savo ir mokinių problemų sprendimo gebėjimams tobulinti, taip pat teiks siūlymus, kaip galėtų natūraliai keistis mokymo turinys, kaip pamokose panaudoti filmų medžiagą, tobulins užsienio kalbų mokytojų tarpkultūrinę kompetenciją.

Atlikusios tyrimus ar remdamosi jau padarytais, kurs pasiekimų vertinimo įrankius, vaizdo įrašus apie efektyvių mokinių vertinimo ir įsivertinimo būdų taikymo gerąją praktiką. Kitose programose numatyta organizuoti dalykinių kūrybinių partnerysčių pažintinius vizitus, konkursus, seminarus, konferencijas, atnaujinti interneto svetaines ir kt.

Paraiškų vertintojai pasiūlė finansuoti 19 asociacijų: Klasikų asociacijos (Societas Classica), Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos, Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos, Lietuvos muzikų sąjungos, Lietuvos progimnazijų asociacijos, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos, Lietuvos rusų kalbos (užsienio kalbos) mokytojų asociacijos, Lietuvos specialiųjų pedagogų asociacijos, Lietuvos surdopedagogų asociacijos, Lietuvos technologijų mokytojų asociacijos, asociacijos „Meno formos“, neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“, Polonistų asociacijos, Rytų Lietuvos mokytojų asociacijos, Šiaulių krašto socialinių pedagogų asociacijos, Šokio mokytojų asociacijos veiklas.

Jų programoms įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerija skiria nuo 2 iki 5 tūkst. litų. Programoms skirtos lėšos asociacijas pasieks gegužės mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »