Švietimo bendruomenių asociacijų programos – įvairesniam ugdymui

Publikuota: 2014 m. balandžio 30 d. trečiadienis

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A. Volano g. 2, Vilnius) bus pasirašytos sutartys su 19-a švietimo asociacijų, laimėjusių švietimo bendruomenių asociacijų rėmimo konkursą. Asociacijų parengtos programos paįvairins ugdymą, darys jį patrauklesnį ir kokybiškesnį.

Konkurso tikslas – stiprinti švietimo bendruomenių asociacijas, skatinant jų iniciatyvas ir siekiant ugdymo kokybės.

Atrenkant laimėtojus pirmenybė buvo teikiama asociacijų veikloms, orientuotoms į ugdymo kokybės ir mokinių pažangą, mokinių motyvacijos didinimą, taip pat skatinančioms mokytojų bendruomenių stiprinimą, mokymosi tinklų plėtrą. Vertinant buvo svarbu, kad kuo daugiau asociacijos narių įsitrauktų į projekto organizavimo ir įgyvendinimo veiklas, būtų sukurta ir plačiai prieinama metodinė medžiaga ar metodinė priemonė.

Asociacijos rengs metodines priemones, skirtas mokinių pažangai vertinti, savo ir mokinių problemų sprendimo gebėjimams tobulinti, taip pat teiks siūlymus, kaip galėtų natūraliai keistis mokymo turinys, kaip pamokose panaudoti filmų medžiagą, tobulins užsienio kalbų mokytojų tarpkultūrinę kompetenciją.

Atlikusios tyrimus ar remdamosi jau padarytais, kurs pasiekimų vertinimo įrankius, vaizdo įrašus apie efektyvių mokinių vertinimo ir įsivertinimo būdų taikymo gerąją praktiką. Kitose programose numatyta organizuoti dalykinių kūrybinių partnerysčių pažintinius vizitus, konkursus, seminarus, konferencijas, atnaujinti interneto svetaines ir kt.

Paraiškų vertintojai pasiūlė finansuoti 19 asociacijų: Klasikų asociacijos (Societas Classica), Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos, Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos, Lietuvos muzikų sąjungos, Lietuvos progimnazijų asociacijos, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos, Lietuvos rusų kalbos (užsienio kalbos) mokytojų asociacijos, Lietuvos specialiųjų pedagogų asociacijos, Lietuvos surdopedagogų asociacijos, Lietuvos technologijų mokytojų asociacijos, asociacijos „Meno formos“, neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“, Polonistų asociacijos, Rytų Lietuvos mokytojų asociacijos, Šiaulių krašto socialinių pedagogų asociacijos, Šokio mokytojų asociacijos veiklas.

Jų programoms įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerija skiria nuo 2 iki 5 tūkst. litų. Programoms skirtos lėšos asociacijas pasieks gegužės mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »