Švietimo bendruomenių asociacijų programos – įvairesniam ugdymui

Publikuota: 2014 m. balandžio 30 d. trečiadienis

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A. Volano g. 2, Vilnius) bus pasirašytos sutartys su 19-a švietimo asociacijų, laimėjusių švietimo bendruomenių asociacijų rėmimo konkursą. Asociacijų parengtos programos paįvairins ugdymą, darys jį patrauklesnį ir kokybiškesnį.

Konkurso tikslas – stiprinti švietimo bendruomenių asociacijas, skatinant jų iniciatyvas ir siekiant ugdymo kokybės.

Atrenkant laimėtojus pirmenybė buvo teikiama asociacijų veikloms, orientuotoms į ugdymo kokybės ir mokinių pažangą, mokinių motyvacijos didinimą, taip pat skatinančioms mokytojų bendruomenių stiprinimą, mokymosi tinklų plėtrą. Vertinant buvo svarbu, kad kuo daugiau asociacijos narių įsitrauktų į projekto organizavimo ir įgyvendinimo veiklas, būtų sukurta ir plačiai prieinama metodinė medžiaga ar metodinė priemonė.

Asociacijos rengs metodines priemones, skirtas mokinių pažangai vertinti, savo ir mokinių problemų sprendimo gebėjimams tobulinti, taip pat teiks siūlymus, kaip galėtų natūraliai keistis mokymo turinys, kaip pamokose panaudoti filmų medžiagą, tobulins užsienio kalbų mokytojų tarpkultūrinę kompetenciją.

Atlikusios tyrimus ar remdamosi jau padarytais, kurs pasiekimų vertinimo įrankius, vaizdo įrašus apie efektyvių mokinių vertinimo ir įsivertinimo būdų taikymo gerąją praktiką. Kitose programose numatyta organizuoti dalykinių kūrybinių partnerysčių pažintinius vizitus, konkursus, seminarus, konferencijas, atnaujinti interneto svetaines ir kt.

Paraiškų vertintojai pasiūlė finansuoti 19 asociacijų: Klasikų asociacijos (Societas Classica), Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos, Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos, Lietuvos muzikų sąjungos, Lietuvos progimnazijų asociacijos, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos, Lietuvos rusų kalbos (užsienio kalbos) mokytojų asociacijos, Lietuvos specialiųjų pedagogų asociacijos, Lietuvos surdopedagogų asociacijos, Lietuvos technologijų mokytojų asociacijos, asociacijos „Meno formos“, neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“, Polonistų asociacijos, Rytų Lietuvos mokytojų asociacijos, Šiaulių krašto socialinių pedagogų asociacijos, Šokio mokytojų asociacijos veiklas.

Jų programoms įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerija skiria nuo 2 iki 5 tūkst. litų. Programoms skirtos lėšos asociacijas pasieks gegužės mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »