Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius priėmė Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados prezidentą M. Cotterį

Publikuota: 2012 m. sausio 31 d. antradienis

Lietuva šį pavasarį, balandžio 22–29 dienomis, pirmą kartą organizuos tarptautinę Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadą (European Union Science Olympiad – EUSO). Lietuvoje viešintį olimpiados įkūrėją ir jos prezidentą Michaelą A. Cotterį priėmė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Susitikime M. Cotteris pažymėjo, kad Lietuva labai gerai pasirengė būsimai gamtos mokslų olimpiadai ir išreiškė viltį, kad tai bus vienas sėkmingiausiai organizuotų renginių. Čia planuoja dalyvauti rekordinis ES šalių komandų skaičius. Tiek daug šalių dar nedalyvavo nė vienoje anksčiau vykusioje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje.

Ministras labai palankiai vertina idėją išleisti visų 10-ies anksčiau vykusių olimpiadų užduočių dvitomį. „Tai bus puiki mokymo priemonė mokiniams ir mokytojams, pastariesiems padėsianti ugdyti mokinių praktinius gebėjimus“, – sakė ministras G.Steponavičius.

Lietuvoje svečias domėjosi, kaip ruošiamasi 10-ajai jubiliejinei olimpiadai, į kurią atvyks 23 Europos Sąjungos šalių jaunimas.

M.Cotteris – edukologas, Airijos mokslo olimpiadų organizacijos prie Dublino miesto universiteto direktorius, tarptautinės jaunių gamtos mokslų olimpiados viceprezidentas.

Tarptautinę Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadą jis pradėjo organizuoti 2003 metais Airijoje. Olimpiada skatina gabių mokinių domėjimąsi gamtos mokslais ir orientuoja juos pasirinkti su gamtos mokslais susijusią specialybę. Be to, dalyviai palygina gamtamokslinio ugdymo sistemas skirtingose šalyse ir pasisemia gerosios patirties.

Olimpiadoje dalyvauja viena ar dvi komandos iš kiekvienos šalies po 3 arba 6 mokinius. Komandos nariai drauge atlieka užduotis iš biologijos, fizikos ir chemijos. Ši olimpiada, akcentuodama komandinį darbą, skiepija komandinio jausmo, atsakomybės prisiėmimo gebėjimus, kurie būtini sklandžiai mokslininko karjerai. Lietuvoje šiemet vyksiančiai olimpiadai užduotis kuria Vilniaus universiteto dėstytojų komanda.

Lietuvos mokiniai šioje olimpiadoje dalyvauja nuo 2007 m. – devynios dalyvavusios komandos laimėjo 1 aukso ir 8 sidabro apdovanojimus. Visi EUSO dalyvavę mokiniai vėliau renkasi gamtamokslines specialybes Lietuvos ir užsienio universitetuose.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis pasiteisino

Nors galutiniai registrų duomenys dar tvarkomi, matyti, kad valstybės skiriamas tikslinis finansavimas neformaliajam vaikų švietimui pasiteisino – registruotasi aktyviai, pasiūlyta didelė programų įvairovė. skaityti »

MRU vyko grupės „Dorich house“ baigiamasis susitikimas

Spalio 23 d. Mykolo Romerio universitete vyko baigiamasis Europos universitetų grupės Dorich house susitikimas. skaityti »

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos mokykla minėjo 35 metų jubiliejų

Spalio 22 dieną į Vilniaus Sofijos Kovalevskajos mokyklą sugužėjo ne tik moksleiviai ir mokyklos bendruomenė, bet ir garbūs svečiai, tarp kurių Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Seimo nariai Algirdas Sysas ir Vytautas Gapšys, ilgametės bičiulės įmonių grupės „Penki kontinentai“ atstovai ir kt. skaityti »

Pakeitimai lietuvių kalbos ir literatūros įskaitoje: abiturientai temas susidarys patys

Nuo šių mokslo metų abiturientai lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą laikys pagal koreguotą įskaitos programą. Dabar mokiniai su mokytoju temas susidarys patys iš Vidurinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros bendrosios programos ugdymo turinio. skaityti »

VU viešėjo naujasis Vengrijos Respublikos ambasadorius

Spalio 22 dieną su Vilniaus universiteto rektoriumi prof. Artūru Žukausku susitiko naujasis Vengrijos Respublikos ambasadorius Zoltánas Jancsi. skaityti »

Vilniaus universitetas regioniniame reitinge pateko į geriausiųjų 20-uką

Antrą kartą paskelbtame Kylančios Europos ir Centrinės Azijos universitetų reitinge (QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia, EECA) Vilniaus universitetas (VU) pakilo per 13 pozicijų ir užėmė 19 vietą. skaityti »

Lietuvos ir Izraelio ministrai aptarė, kaip panaudoti abiejų šalių mokslo ir verslo potencialą

Per ūkio ministro Evaldo Gusto susitikimą su Izraelio ekonomikos ministru Aryehu Deri buvo aptartos Lietuvos ir Izraelio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, inovacijų ir turizmo plėtra, investicijų galimybės Lietuvoje. skaityti »

Studijos bus orientuotos į absolventų kompetencijas ir darbo rinkos poreikius

Nauji reikalavimai studijų programoms įpareigoja aukštąsias mokyklas studijas orientuoti į konkrečius tikslus ir studentų bei darbo rinkos poreikius. skaityti »

LEU senatas ir taryba vienbalsiai pritarė memorandumui dėl LEU, VDU, KU ir ŠU klasterio sudarymo

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) senatas (spalio 7 d.) ir taryba (spalio 16 d.) vienbalsiai pritarė memorandumui dėl Lietuvos edukologijos, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų klasterio steigimo. skaityti »

MRU dalyvaus konferencijoje–festivalyje „Studfestas“

Spalio 21 d. Mykolo Romerio universitetas dalyvaus „Siemens“ arenoje vyksiančiame renginyje „Studfestas“ – pirmoje vienos dienos konferencijoje–festivalyje Lietuvoje, apjungiančiame aukštąjį mokslą, karjerą, muziką ir pramogas. skaityti »