Švietimo ir mokslo ministras: laimės žengiantys į ateitį su pasitikėjimu

Publikuota: 2012 m. vasario 24 d. penktadienis

Jeigu neatidėliodami atliksime „namų darbus“, mūsų aukštojo mokslo ateityje laukia sėkmė, – sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius šiandien VDU ir ISM surengtame forume „Aukštojo mokslo perspektyva: kur link eisime?“.

Per ateinantį dešimtmetį potencialių studentų dėl demografinių priežasčių sumažės kone dvigubai – jei 2010 m. Lietuvoje buvo 52 tūkstančiai aštuoniolikmečių, tai 2021 m. jų bus tik 28 tūkstančiai. „Nesiimdami akivaizdžiai būtinų darbų turėsime tuščias auditorijas, vieną po kitos „išjunginėsime“ studijų programas, kol galiausiai natūralios evoliucijos principu realiai pažvelgsime į aukštųjų mokyklų tinklą“, – pabrėžė švietimo ir mokslo ministras.

Siekdami sėkmės turime jau šiandien startuoti su atnaujintomis, užsienio kalba dėstomomis studijų programomis, kryptingai pristatyti Lietuvos aukštąjį mokslą tarptautinėje erdvėje siekdami pritraukti užsienio studentus. Kokybinius pokyčius kartu su konkurencija skatins ir potencialus užsienio aukštųjų mokyklų atėjimas į Lietuvą. „Siūlau kalbėti ne apie baimes, o apie galimybes. Laimės į kaitą orientuota aukštojo mokslo sistema“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Kalbėdamas apie aukštojo mokslo reformos korekcijas po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, ministras pabrėžė, kad iš plataus politinio ir akademinės bendruomenės susitarimo gimusi prieš trejus metus pradėta vykdyti aukštojo mokslo reforma buvo sąlygota pokyčių būtinybės, tačiau nėra nekintanti dogma. „Dar šių metų pavasarį atrasime balansą dėl aukštųjų mokyklų valdymo. Pagrindinis iššūkis – ar kita vyriausybė sugebės apginti finansavimo modelį, kad nebūtų grįžta prie ankstesnės tvarkos“, – akcentavo G. Steponavičius.

„Kaip gyvensime po 2012 m. priklausys nuo kiekvieno iš mūsų. Linkiu vietoj siaurų interesų matyti bendrą gerovę, kviečiu patikėti savo jėgomis – nuo jų priklauso kiekvieno atskirai ir bendra Lietuvos aukštojo mokslo sėkmė ir ateitis“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »