Švietimo ir mokslo ministras: laimės žengiantys į ateitį su pasitikėjimu

Publikuota: 2012 m. vasario 24 d. penktadienis

Jeigu neatidėliodami atliksime „namų darbus“, mūsų aukštojo mokslo ateityje laukia sėkmė, – sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius šiandien VDU ir ISM surengtame forume „Aukštojo mokslo perspektyva: kur link eisime?“.

Per ateinantį dešimtmetį potencialių studentų dėl demografinių priežasčių sumažės kone dvigubai – jei 2010 m. Lietuvoje buvo 52 tūkstančiai aštuoniolikmečių, tai 2021 m. jų bus tik 28 tūkstančiai. „Nesiimdami akivaizdžiai būtinų darbų turėsime tuščias auditorijas, vieną po kitos „išjunginėsime“ studijų programas, kol galiausiai natūralios evoliucijos principu realiai pažvelgsime į aukštųjų mokyklų tinklą“, – pabrėžė švietimo ir mokslo ministras.

Siekdami sėkmės turime jau šiandien startuoti su atnaujintomis, užsienio kalba dėstomomis studijų programomis, kryptingai pristatyti Lietuvos aukštąjį mokslą tarptautinėje erdvėje siekdami pritraukti užsienio studentus. Kokybinius pokyčius kartu su konkurencija skatins ir potencialus užsienio aukštųjų mokyklų atėjimas į Lietuvą. „Siūlau kalbėti ne apie baimes, o apie galimybes. Laimės į kaitą orientuota aukštojo mokslo sistema“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Kalbėdamas apie aukštojo mokslo reformos korekcijas po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, ministras pabrėžė, kad iš plataus politinio ir akademinės bendruomenės susitarimo gimusi prieš trejus metus pradėta vykdyti aukštojo mokslo reforma buvo sąlygota pokyčių būtinybės, tačiau nėra nekintanti dogma. „Dar šių metų pavasarį atrasime balansą dėl aukštųjų mokyklų valdymo. Pagrindinis iššūkis – ar kita vyriausybė sugebės apginti finansavimo modelį, kad nebūtų grįžta prie ankstesnės tvarkos“, – akcentavo G. Steponavičius.

„Kaip gyvensime po 2012 m. priklausys nuo kiekvieno iš mūsų. Linkiu vietoj siaurų interesų matyti bendrą gerovę, kviečiu patikėti savo jėgomis – nuo jų priklauso kiekvieno atskirai ir bendra Lietuvos aukštojo mokslo sėkmė ir ateitis“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »