Švietimo ir mokslo ministras: laimės žengiantys į ateitį su pasitikėjimu

Publikuota: 2012 m. vasario 24 d. penktadienis

Jeigu neatidėliodami atliksime „namų darbus“, mūsų aukštojo mokslo ateityje laukia sėkmė, – sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius šiandien VDU ir ISM surengtame forume „Aukštojo mokslo perspektyva: kur link eisime?“.

Per ateinantį dešimtmetį potencialių studentų dėl demografinių priežasčių sumažės kone dvigubai – jei 2010 m. Lietuvoje buvo 52 tūkstančiai aštuoniolikmečių, tai 2021 m. jų bus tik 28 tūkstančiai. „Nesiimdami akivaizdžiai būtinų darbų turėsime tuščias auditorijas, vieną po kitos „išjunginėsime“ studijų programas, kol galiausiai natūralios evoliucijos principu realiai pažvelgsime į aukštųjų mokyklų tinklą“, – pabrėžė švietimo ir mokslo ministras.

Siekdami sėkmės turime jau šiandien startuoti su atnaujintomis, užsienio kalba dėstomomis studijų programomis, kryptingai pristatyti Lietuvos aukštąjį mokslą tarptautinėje erdvėje siekdami pritraukti užsienio studentus. Kokybinius pokyčius kartu su konkurencija skatins ir potencialus užsienio aukštųjų mokyklų atėjimas į Lietuvą. „Siūlau kalbėti ne apie baimes, o apie galimybes. Laimės į kaitą orientuota aukštojo mokslo sistema“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Kalbėdamas apie aukštojo mokslo reformos korekcijas po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, ministras pabrėžė, kad iš plataus politinio ir akademinės bendruomenės susitarimo gimusi prieš trejus metus pradėta vykdyti aukštojo mokslo reforma buvo sąlygota pokyčių būtinybės, tačiau nėra nekintanti dogma. „Dar šių metų pavasarį atrasime balansą dėl aukštųjų mokyklų valdymo. Pagrindinis iššūkis – ar kita vyriausybė sugebės apginti finansavimo modelį, kad nebūtų grįžta prie ankstesnės tvarkos“, – akcentavo G. Steponavičius.

„Kaip gyvensime po 2012 m. priklausys nuo kiekvieno iš mūsų. Linkiu vietoj siaurų interesų matyti bendrą gerovę, kviečiu patikėti savo jėgomis – nuo jų priklauso kiekvieno atskirai ir bendra Lietuvos aukštojo mokslo sėkmė ir ateitis“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »