Švietimo ir mokslo ministras: laimės žengiantys į ateitį su pasitikėjimu

Publikuota: 2012 m. vasario 24 d. penktadienis

Jeigu neatidėliodami atliksime „namų darbus“, mūsų aukštojo mokslo ateityje laukia sėkmė, – sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius šiandien VDU ir ISM surengtame forume „Aukštojo mokslo perspektyva: kur link eisime?“.

Per ateinantį dešimtmetį potencialių studentų dėl demografinių priežasčių sumažės kone dvigubai – jei 2010 m. Lietuvoje buvo 52 tūkstančiai aštuoniolikmečių, tai 2021 m. jų bus tik 28 tūkstančiai. „Nesiimdami akivaizdžiai būtinų darbų turėsime tuščias auditorijas, vieną po kitos „išjunginėsime“ studijų programas, kol galiausiai natūralios evoliucijos principu realiai pažvelgsime į aukštųjų mokyklų tinklą“, – pabrėžė švietimo ir mokslo ministras.

Siekdami sėkmės turime jau šiandien startuoti su atnaujintomis, užsienio kalba dėstomomis studijų programomis, kryptingai pristatyti Lietuvos aukštąjį mokslą tarptautinėje erdvėje siekdami pritraukti užsienio studentus. Kokybinius pokyčius kartu su konkurencija skatins ir potencialus užsienio aukštųjų mokyklų atėjimas į Lietuvą. „Siūlau kalbėti ne apie baimes, o apie galimybes. Laimės į kaitą orientuota aukštojo mokslo sistema“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Kalbėdamas apie aukštojo mokslo reformos korekcijas po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, ministras pabrėžė, kad iš plataus politinio ir akademinės bendruomenės susitarimo gimusi prieš trejus metus pradėta vykdyti aukštojo mokslo reforma buvo sąlygota pokyčių būtinybės, tačiau nėra nekintanti dogma. „Dar šių metų pavasarį atrasime balansą dėl aukštųjų mokyklų valdymo. Pagrindinis iššūkis – ar kita vyriausybė sugebės apginti finansavimo modelį, kad nebūtų grįžta prie ankstesnės tvarkos“, – akcentavo G. Steponavičius.

„Kaip gyvensime po 2012 m. priklausys nuo kiekvieno iš mūsų. Linkiu vietoj siaurų interesų matyti bendrą gerovę, kviečiu patikėti savo jėgomis – nuo jų priklauso kiekvieno atskirai ir bendra Lietuvos aukštojo mokslo sėkmė ir ateitis“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »