Švietimo ir mokslo ministro sveikinimas su Rugsėjo 1-ąja

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 31 d. penktadienis

Mieli moksleiviai, mokytojai ir tėvai, studentai ir dėstytojai,

Rugsėjo 1-ąją, kaip ir kasmet, pradedame naujuosius mokslo metus pasiruošę rašyti naują puslapį savo istorijoje.
Linkiu mums visiems drauge naująjį puslapį atversti su nauja energija ir nauju žvilgsniu – kūrybiškai ir bendruomeniškai.

Mokydamiesi ir mokydami klausime ir atsakysime į klausimus „kas“, „kur“, „kada“, tačiau nepamirškime ir klausimų „kodėl“ ir „kaip“. Atsakymus į pirmuosius klausimus galima rasti internete, antrieji moko mąstyti ir ieškoti. Faktus ir dėsnius žinoti būtina, tačiau svarbiau ne įsimintų žinių gausa, o gebėjimas sąmoningai suvokti, suprasti esmę.

Ne kartą susimąstome, kokių gebėjimų reikės sparčiame šiuolaikiniame pasaulyje. Galime būti tikri, kad mąstantys, atviri naujovėms, kūrybiškai iššūkius pasitinkantys žmonės visuomet ras savo kelią, nes žinos, kaip jo ieškoti.

Prisiminkime, kad svarbiausia – ne pažymys ar balas. Gerai besijaučiantis, pasitikintis savimi ir savo aplinka žmogus kurs sėkmingą ateitį, savo gyvenimą, o kartu ir savo kraštą.

Prisiminkime, kad kiekvienas esame tarsi mažas didelės bendruomenės – mūsų šalies – modelis. Kokiais tapsime mes, toks bus ir mūsų kraštas. Kokią ugdysime jaunąją kartą, tokia bus Lietuvos ateitis.

Būkime kūrybiški, atsakingi ir solidarūs, tapkime šviesos bendruomenėmis, kuriose kiekvienas skirtingų gebėjimų narys randa savo vietą ir tiesia visų mūsų sėkmės kelią.

Švietimo ir mokslo ministras
Gintaras Steponavičius

Rudeninė statistika

Planuojama, kad į mokyklas šiemet ateis per 27 tūkst. pirmokų, beveik 37 tūkst. mokytojų bendrojo ugdymo mokyklose pasitiks per 371 tūkst. mokinių.
Apie 20 tūkst. moksleivių pradės mokytis profesinio mokymo įstaigose, per 30 tūkst. pirmakursių - aukštosiose mokyklose.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »