Švietimo ir mokslo viceministrė akcentuoja efektyvios inovacijų sistemos svarbą

Publikuota: 2015 m. kovo 16 d. pirmadienis

LR Prezidentūroje surengtame forume „Mokslo ir verslo partnerystė: misija įmanoma“ švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė pabrėžė poreikį sukurti efektyvią inovacijų sistemą.

„Lietuvoje reikia daug pastangų siekiant įrodyti, jog negalima tikėtis spartesnės šalies pažangos be mokslinių tyrimų ir naujomis technologijomis paremtos pramonės. Tačiau nepakanka vien teigti, kad tyrimams reikia didinti finansavimą, būtina parodyti, kaip tos lėšos duos rezultatus ir kokia šių rezultatų prasmė, – sakė dr. S. Kauzonienė.

Kaip pabrėžė švietimo ir mokslo viceministrė, šiandien turime visus instrumentus ir galimybes sukurti sistemą, kuriai esant inovacijos veiktų geriau.  

Lietuvoje šiuo metu Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ūkio ministerija aktyviai įgyvendina 5 integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų, vadinamų mokslo slėniais, idėją. Tai savo mastais ir lėšomis didžiausias Lietuvoje vykdomas mokslo ir verslo sinergijos projektas. Bendra investicijų į minėtus penkis slėnius suma viršija vieną milijardą litų.

„2007–2013 m. investicijų į slėnius tikslas buvo sukurti modernią mokslo infrastruktūrą, dabar iki 2020 m. dėmesį nukreipsime į slėnių įveiklinimą“, – akcentuoja švietimo ir mokslo viceministrė.

Pasak S. Kauzonienės, tikimasi, kad įsigytos infrastruktūros kaštus didele dalimi galės padengti pajamos iš produktų komercializavimo ir išorės vartotojams teikiamų paslaugų. Jeigu tai pavyktų užtikrinti, slėniai egzistuotų kaip save išlaikančios institucijos. Tai leistų be papildomo didelio valstybės finansavimo užtikrinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą ir mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų skatinimą.

Forume „Mokslo ir verslo partnerystė: misija įmanoma“  dalyvavo Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės atstovai, aukštųjų mokyklų rektoriai, mokslo institutų vadovai, Pramonininkų konfederacijos, Investuotojų forumo, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos atstovai, verslininkai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »