Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas svarstė priėmimo į valstybės finansuojamų vietų skaičių mažinimą į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas

Publikuota: 2012 m. vasario 23 d. ketvirtadienis

Vasario 22 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas posėdyje svarstė Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvos kūno kultūros akademijos ir Šiaulių universiteto rektorių kreipimąsi dėl valstybės finansuojamų vietų skaičiaus stojantiems į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas mažinimo.

Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvos kūno kultūros akademijos ir Šiaulių universiteto atstovai teigė, kad valstybės finansuojamų vietų mažinimas stojant į švietimo ir ugdymo studijų kreipties programas yra neproporcingas lyginant su kitomis studijų krypčių grupėmis. Aukštųjų mokyklų teigimu, atsižvelgiant į abiturientų skaičiaus mažėjimą, studijų „krepšelio“ mažinimo procentas turėtų būti proporcingas ir vienodas visoms studijų krypčių grupėms. Taip pat akcentuojama, kad švietimo sistemoje yra pedagoginės veiklos sričių, kuriose specialistų poreikis šiuo metu didėja (pvz., fizinių mokslų pedagogų poreikis), taip pat pabrėžiama, kad šiuo metu dirba daug pensinio amžiaus ar artėjančių prie jo asmenų, todėl natūrali pedagogų kaita kasmet reikalauja jaunų specialistų visose ugdymo pakopose.

Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė akcentavo, kad švietimo krypčių bakalauro studijų finansavimas mažinamas reaguojant į sumažėjusį pedagogų poreikį ir į tai, kad pradedama įgyvendinti kitas priemones, skirtas pedagogų rengimui ir perkvalifikavimui. Viceministrė pabrėžė, kad negalima ignoruoti demografinių tendencijų, mokinių mažėjimo, mokyklų tinklo optimizavimo ir fakto, kad šiuo metu pedagogų yra paruošta ir rengiama per daug. N. Putinaitė taip pat priminė, kad finansavimas studijų sritims nustatomas atsižvelgiant į valstybės poreikius ir finansines galimybes. 2012 metais didžiausia lėšų dalis skiriama perspektyviems technologijos mokslams, didinamas finansavimas biomedicinos studijoms kolegijose siekiant, kad daugiau lėšų gautų žemės ūkio studijų programos. Tuo tarpu kai kurioms socialinių mokslų studijų kryptims finansavimas yra mažinamas, pvz. vadybos studijos - apie 20 proc.

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai pabrėžė, kad valstybė turi pareigą tam tikrą skaičių studentų finansuoti, tačiau finansavimo apimtis turi priklausyti nuo valstybės poreikio. Komiteto nariai pabrėžė, kad sunku rasti pusiausvyrą tarp valstybės ir universitetų interesų. Taip pat buvo akcentuota, kad studentų skaičiaus mažėjimas yra didelis iššūkis aukštosioms mokykloms, kurios turi pačios ieškoti galimų prisitaikymo būdų.

Komitetas, išklausęs aukštųjų mokyklų ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų nuomones, nutarė gegužės mėnesį organizuoti platesnę diskusiją dėl pedagogų rengimo perspektyvų Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai