Švietimo profesionalams – neformalios lyderystės studijos

Publikuota: 2012 m. spalio 11 d. ketvirtadienis

Sausį prasidės neformalios švietimo lyderystės studijos. Pagal šią programą studijuos apie 250 Švietimo ir mokslo ministerijos, jai pavaldžių įstaigų, taip pat penkiolikos savivaldybių, laimėjusių konkursą dalyvauti projekto veiklose, darbuotojų. Šias studijas galės rinktis švietimo darbuotojai, turintys pedagoginio arba vadybinio darbo patirties, tie, kuriems rūpi įgyti naujos patirties, kompetencijų, pasisemti naujų idėjų tolesnei veiklai. Artimiausiu metu bus paskelbta paraiškos forma dėl dalyvavimo minėtoje neformaliųjų studijų programoje. Paraiškos bus priimamos iki lapkričio 12 d.

Neformalias lyderystės studijas organizuoja projekto „Lyderių laikas 2“ komanda, vykdys – ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bei Mokyklų tobulinimo centras.

Prasidėsiančios neformalios lyderystės studijos – tai viena iš trijų lyderystės studijų programų. Pastaroji iš kitų panašių išsiskiria tuo, kad studijų turinys suderintas su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto švietimo lyderystės magistrantūros programa. Tai sudaro galimybę vertinti ir pripažinti neformaliuoju studijų būdu įgytas kompetencijas. Pripažinus – išreikšti studijų kreditais tiek Lietuvos, tiek užsienio aukštosiose mokyklose. Tie, kurie norės, baigę studijas, galės dalyvauti vertinimo bei pripažinimo procedūroje ir įgyti magistro laipsnį.

Kitos dvi „Lyderių laiko“ studijų programos jau vyksta. Magistrantūros studijų programa „Švietimo lyderystė“ ISM Vadybos ir ekonomikos universitete prasidėjo kovo pabaigoje. Pagal šią programą studijuoja 80 žmonių. Birželį startavo švietimo lyderystės konsultantų programa. Pagal ją mokosi 52 būsimieji konsultantai, atrinkti net iš 350 kandidatų.

Projektu „Lyderių laikas“ siekiama sukurti palankią lyderystei aplinką, kad mūsų šalyje būtų kuo daugiau atsakingų, kūrybingų ir nuolat besimokančių švietimo profesionalų. Jis buvo inicijuotas 2009 m. Projektas skirtas bendrojo lavinimo mokyklų vadovams, metodinių grupių pirmininkams, aktyviems mokytojams, socialiniams pedagogams, bibliotekininkams, švietimo skyrių specialistams, pedagogus rengiančių aukštųjų mokyklų dėstytojams bei visiems jauniems žmonėms, ketinantiems dirbti švietimo sistemoje.
Projektas finansuojamas valstybės ir ES paramos lėšomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Budapešte pristatytos studijų Lietuvoje galimybės

Lietuvos ambasada Vengrijoje lapkričio 18 dieną Budapešto Corvinus universitete kartu su šiuo metu universitete studijuojančiais studentais iš Lietuvos pristatė aukštojo mokslo studijų programas ir studijų Lietuvoje galimybes. skaityti »

Lietuva, Latvija ir Taivanas bendradarbiauja mokslinių tyrimų srityje

Lapkričio 20-21 d. Lietuvoje vieši Latvijos ir Taivano mokslo politikos strategų ir ekspertų delegacijos. skaityti »

„Mokykla 2014“ ateities klasės: išmanusis mokslas realybėje ir naujos kartos knygos

Menotyrininkė iš savo biuro mokiniams tiesiogiai per pokalbių programą papasakoja apie įvairius menininkus, vaikai tuomet iškart su programėlių pagalba klasėje ima kurti savo piešinius, talpina į vidinį mokyklos socialinį tinklą, kur juos ir aptaria. skaityti »

Darbdaviai labiausiai pasigenda absolventų gebėjimo taikyti žinias

Darbdavių ir moksleivių, absolventų lūkesčiai priimant į darbą ir stengiantis įsidarbinti smarkiai skiriasi, rodo apklausa. Be to, darbdaviai labiausiai pasigenda profesines mokyklas, kolegijas, universitetus baigusių jaunuolių gebėjimo taikyti žinias. skaityti »

Tarptautinės studentų dienos metu studentai dirbo kartu su Švietimo ir mokslo ministerijos vadovais

Tarptautinę studentų dieną, lapkričio 17 d., studentai, besidomintys aukštojo mokslo politikos formavimu, praleido Švietimo ir mokslo ministerijoje, susipažino su jos veikla ir vadovų darbu, kartu su ministerijos vadovais dalyvavo posėdžiuose, išsakė savo nuomonę studijų politikos klausimais. skaityti »

Kaip panaudoti technologines galimybes, kad vaikai norėtų mokytis?

2014 m. lapkričio 21–23 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks mokyklų įrangos ir mokymo priemonių paroda „Mokykla 2014“. skaityti »

Aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas dėstytojų iš užsienio vizitams

Lietuvos aukštosios mokyklos skatinamos kviestis aukštos kvalifikacijos dėstytojus iš užsienio. Švietimo ir mokslo ministerija finansiškai remia užsieniečių dėstytojų vizitus. Universitetai ir kolegijos gali teikti paraiškas iki 2014 m. gruodžio 12 d. skaityti »

Premjeras Algirdas Butkevičius: į mokslą ir technologijas investuotos lėšos atneša didžiulę grąžą

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo „Santakos“ slėnio KTU Mokslo ir technologijų centro bei Technologinio verslo inkubatoriaus atidaryme. skaityti »

Lietuvos pedagogai išmanaus mokymo patirtį perduoda ir kolegoms užsienyje

Moderniosios technologijos padeda moksleiviams ne tik greičiau įsisavinti naujas žinias, bet ir ugdyti ateities karjeroje praversiančias kompetencijas. Tiesa, kaip pastebi ekspertai, mokytojams kartais vis dar pritrūksta drąsos išbandyti naujoves savo veikloje. skaityti »

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje – modernūs mokymo rūmai ateities inžinieriams

Lapkričio 13 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvaus Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) modernizuotų rūmų atidaryme (Olandų g. 16). skaityti »