Švietimo profesionalams – neformalios lyderystės studijos

Publikuota: 2012 m. spalio 11 d. ketvirtadienis

Sausį prasidės neformalios švietimo lyderystės studijos. Pagal šią programą studijuos apie 250 Švietimo ir mokslo ministerijos, jai pavaldžių įstaigų, taip pat penkiolikos savivaldybių, laimėjusių konkursą dalyvauti projekto veiklose, darbuotojų. Šias studijas galės rinktis švietimo darbuotojai, turintys pedagoginio arba vadybinio darbo patirties, tie, kuriems rūpi įgyti naujos patirties, kompetencijų, pasisemti naujų idėjų tolesnei veiklai. Artimiausiu metu bus paskelbta paraiškos forma dėl dalyvavimo minėtoje neformaliųjų studijų programoje. Paraiškos bus priimamos iki lapkričio 12 d.

Neformalias lyderystės studijas organizuoja projekto „Lyderių laikas 2“ komanda, vykdys – ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bei Mokyklų tobulinimo centras.

Prasidėsiančios neformalios lyderystės studijos – tai viena iš trijų lyderystės studijų programų. Pastaroji iš kitų panašių išsiskiria tuo, kad studijų turinys suderintas su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto švietimo lyderystės magistrantūros programa. Tai sudaro galimybę vertinti ir pripažinti neformaliuoju studijų būdu įgytas kompetencijas. Pripažinus – išreikšti studijų kreditais tiek Lietuvos, tiek užsienio aukštosiose mokyklose. Tie, kurie norės, baigę studijas, galės dalyvauti vertinimo bei pripažinimo procedūroje ir įgyti magistro laipsnį.

Kitos dvi „Lyderių laiko“ studijų programos jau vyksta. Magistrantūros studijų programa „Švietimo lyderystė“ ISM Vadybos ir ekonomikos universitete prasidėjo kovo pabaigoje. Pagal šią programą studijuoja 80 žmonių. Birželį startavo švietimo lyderystės konsultantų programa. Pagal ją mokosi 52 būsimieji konsultantai, atrinkti net iš 350 kandidatų.

Projektu „Lyderių laikas“ siekiama sukurti palankią lyderystei aplinką, kad mūsų šalyje būtų kuo daugiau atsakingų, kūrybingų ir nuolat besimokančių švietimo profesionalų. Jis buvo inicijuotas 2009 m. Projektas skirtas bendrojo lavinimo mokyklų vadovams, metodinių grupių pirmininkams, aktyviems mokytojams, socialiniams pedagogams, bibliotekininkams, švietimo skyrių specialistams, pedagogus rengiančių aukštųjų mokyklų dėstytojams bei visiems jauniems žmonėms, ketinantiems dirbti švietimo sistemoje.
Projektas finansuojamas valstybės ir ES paramos lėšomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LMT kviečia teikti siūlymus dėl rengiamų atvirosios prieigos nuostatų

Lietuvos mokslo taryba pradeda rengti nuostatas dėl atvirosios prieigos prie mokslo rezultatų, gautų valstybės lėšomis finansuojant mokslinius tyrimus. skaityti »

„Erasmus+“ studijos Honkonge – tai jau realu

Nuo 2015 m. Lietuvos aukštosios mokyklos gali vykdyti mobilumo veiklas su beveik viso pasaulio šalių aukštosiomis mokyklomis. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ grįžo iš ekspedicijos užsienyje

Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ grįžo iš Baltijos jūroje Lenkijos išskirtinėje ekonominėje zonoje (IEZ) ir teritoriniuose vandenyse vykdytos mokslinės ekspedicijos. skaityti »

Plastiko klasteris sujungė verslą ir mokslą

Verslo ir mokslo institucijų Lietuvoje šią vasarą įkurtas plastiko klasteris neslepia ambicingų planų – pasaulinei rinkai kurti inovatyvius produktus, išnaudojant visą šios srities įmonių ir mokslo potencialą. skaityti »

Su kompiuteriais jau galime šnekėtis ir lietuviškai

Atverk rašyklę“, „Parodyk orus“, „Grįžk į pradžią“ – šias ir daugelį kitų komandų jau supranta kompiuteriai bei kiti išmanieji įrenginiai. Nuo šiol su jais galėsime kalbėtis lietuviškai. Tai – Vilniaus universiteto beveik įvykdyto projekto „Lietuvių šneka valdomos paslaugos“ (LIEPA) rezultatas. skaityti »

Paaiškėjo antrojo priėmimo etapo rezultatai

Paaiškėjo antrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas stojimo rezultatai. Kvietimus studijuoti gavo 3613 stojančiųjų, iš jų 1684 pakviesti studijuoti į finansuojamas (valstybės arba su studijų stipendijomis) vietas. Kaip praneša LAMA BPO, iš viso buvo pateikti 8572 prašymai. skaityti »

Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje lietuvis pelnė sidabro medalį

Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje, liepos 26–rugpjūčio 4 dienomis vykusioje Indonezijoje, Semarango mieste, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientas Karolis Markauskas pelnė sidabro medalį. skaityti »

Turistams ir VU bendruomenei – vizuali universiteto istorija

Nuo kitos savaitės turistai, lankantys VU architektūrinį ansamblį, galės užsukti į Didžiojo kiemo patalpą (į M. K. Sarbievijaus kiemo pusę), kurioje eksponuojami plakatai, anglų ir lietuvių kalbomis supažindinantys su svarbiausiais universiteto istorijos momentais ir laikotarpiais. skaityti »

Iš tarptautinės informatikos olimpiados lietuviai parsivežė sidabro ir bronzos medalius

27-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos abiturientas Domantas Jadenkus laimėjo sidabro medalį (mokytoja Rima Marčiulaitienė). Vilniaus licėjaus mokinys Andrius Ovsianas apdovanotas bronzos medaliu (mokytojas Bronius Skūpas). skaityti »

Kernavėje studentai tris dienas diskutuos apie migracijos iššūkius

Jau rugpjūčio 3 d. popietę į Kernavę suplūs beveik 50 tarptautinės stovyklos „Migracija ir žmogaus teisės“ dalyvių. Lietuvos Raudonojo Kryžius organizuojamoje trijų dienų stovykloje dalyvaus Norvegijos bei Lietuvos studentai ir jaunimas, besidomintys migracijos politika ir žmogaus teisėmis. skaityti »