Tarp moksleivio pirkinių – ir plunksnakotis, ir planšetinis kompiuteris

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 6 d. penktadienis

Prasidėjus naujiems mokslo metams moksleiviai ir jų tėveliai apgulė raštinės reikmenų skyrius ir parduotuves. Raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ pardavimo analizė atskleidė, kad šiemet daugelio mokinių krepšelis pasikeitė iš esmės – kas penktam moksleiviui šalia sąsiuvinių, rašymo priemonių ir kitų būtinų tradicinių reikmenų perkamas ir planšetinis kompiuteris.

Tarp populiariausių pirkinių mokyklai rugpjūtį–rugsėjį lieka raštinės reikmenys (plunksnakočiai, šratinukai, pieštukai, flomasteriai) ir popieriaus gaminiai (sąsiuviniai, bloknotai, spalvotas ir kopijavimo popierius).

„Pastebime, kad šiemet pirkėjams kaina ne tokia svarbi – didžiausią dėmesį jie skiria kokybei ir gaminio išvaizdai. Klientai atidžiau tyrinėja etiketes, sudėtį, jiems svarbu pirkiniams suteikti sertifikatai. Jau kurį laiką populiarūs ekologiški gaminiai ir perdirbtas popierius“, – sako raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas.

Modernumas ir ergonomika

Anot „Biuro pasaulio“ generalinio direktoriaus Artūro Tumino, plunksnakočiai iki šiol neapleidžia populiariausio rašiklio pozicijos tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Taip, pasak A. Tumino, yra dėl to, kad mokytojai mokinius skatina rašyti šia priemone. Rašalinis parkeris ne tik leidžia rašyti dailiau, bet ir padeda sutaupyti – plunksnakočio brėžis kelis kartus ilgesnis nei šratinuko – tai daliai pirkėjų aktualu.

„Biuro pasaulio“ generalinis direktorius atkreipia dėmesį, kad šiemet tarp mokyklinių prekių tvirtą poziciją išsikovojo planšetiniai kompiuteriai. Juos galima rasti vidutiniškai kas penktame moksleivio pirkinių krepšelyje. Planšetinius kompiuterius vaikai naudoja ne tik žaidimams, bet ir mokslams, juos įsigyja ir mokymo procese vis dažniau naudoja šalies mokyklos ir darželiai.

Pasikeitė reikalavimai ir tradicinei moksleiviškai prekei – kuprinei. Šiemet tėvai labiau renkasi kokybiškesnes kuprines, kurios tarnautų mažiausiai kelerius metus, būtų patogios, tausotų sveikatą.

„Pagrindinis tėvų rūpestis – vaikų sveikata, todėl dažniausiai perkamos ergonomiškos kuprinės. Jos ne tik tausoja moksleivių sveikatą, bet ir nepraranda formos, apsaugo knygas ir sąsiuvinius nuo pažeidimų, lietaus, turi specialius skyrelius, pvz., sporto aprangai“, – teigia A. Tuminas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »