Tarp moksleivio pirkinių – ir plunksnakotis, ir planšetinis kompiuteris

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 6 d. penktadienis

Prasidėjus naujiems mokslo metams moksleiviai ir jų tėveliai apgulė raštinės reikmenų skyrius ir parduotuves. Raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ pardavimo analizė atskleidė, kad šiemet daugelio mokinių krepšelis pasikeitė iš esmės – kas penktam moksleiviui šalia sąsiuvinių, rašymo priemonių ir kitų būtinų tradicinių reikmenų perkamas ir planšetinis kompiuteris.

Tarp populiariausių pirkinių mokyklai rugpjūtį–rugsėjį lieka raštinės reikmenys (plunksnakočiai, šratinukai, pieštukai, flomasteriai) ir popieriaus gaminiai (sąsiuviniai, bloknotai, spalvotas ir kopijavimo popierius).

„Pastebime, kad šiemet pirkėjams kaina ne tokia svarbi – didžiausią dėmesį jie skiria kokybei ir gaminio išvaizdai. Klientai atidžiau tyrinėja etiketes, sudėtį, jiems svarbu pirkiniams suteikti sertifikatai. Jau kurį laiką populiarūs ekologiški gaminiai ir perdirbtas popierius“, – sako raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas.

Modernumas ir ergonomika

Anot „Biuro pasaulio“ generalinio direktoriaus Artūro Tumino, plunksnakočiai iki šiol neapleidžia populiariausio rašiklio pozicijos tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Taip, pasak A. Tumino, yra dėl to, kad mokytojai mokinius skatina rašyti šia priemone. Rašalinis parkeris ne tik leidžia rašyti dailiau, bet ir padeda sutaupyti – plunksnakočio brėžis kelis kartus ilgesnis nei šratinuko – tai daliai pirkėjų aktualu.

„Biuro pasaulio“ generalinis direktorius atkreipia dėmesį, kad šiemet tarp mokyklinių prekių tvirtą poziciją išsikovojo planšetiniai kompiuteriai. Juos galima rasti vidutiniškai kas penktame moksleivio pirkinių krepšelyje. Planšetinius kompiuterius vaikai naudoja ne tik žaidimams, bet ir mokslams, juos įsigyja ir mokymo procese vis dažniau naudoja šalies mokyklos ir darželiai.

Pasikeitė reikalavimai ir tradicinei moksleiviškai prekei – kuprinei. Šiemet tėvai labiau renkasi kokybiškesnes kuprines, kurios tarnautų mažiausiai kelerius metus, būtų patogios, tausotų sveikatą.

„Pagrindinis tėvų rūpestis – vaikų sveikata, todėl dažniausiai perkamos ergonomiškos kuprinės. Jos ne tik tausoja moksleivių sveikatą, bet ir nepraranda formos, apsaugo knygas ir sąsiuvinius nuo pažeidimų, lietaus, turi specialius skyrelius, pvz., sporto aprangai“, – teigia A. Tuminas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »