Tarp moksleivio pirkinių – ir plunksnakotis, ir planšetinis kompiuteris

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 6 d. penktadienis

Prasidėjus naujiems mokslo metams moksleiviai ir jų tėveliai apgulė raštinės reikmenų skyrius ir parduotuves. Raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ pardavimo analizė atskleidė, kad šiemet daugelio mokinių krepšelis pasikeitė iš esmės – kas penktam moksleiviui šalia sąsiuvinių, rašymo priemonių ir kitų būtinų tradicinių reikmenų perkamas ir planšetinis kompiuteris.

Tarp populiariausių pirkinių mokyklai rugpjūtį–rugsėjį lieka raštinės reikmenys (plunksnakočiai, šratinukai, pieštukai, flomasteriai) ir popieriaus gaminiai (sąsiuviniai, bloknotai, spalvotas ir kopijavimo popierius).

„Pastebime, kad šiemet pirkėjams kaina ne tokia svarbi – didžiausią dėmesį jie skiria kokybei ir gaminio išvaizdai. Klientai atidžiau tyrinėja etiketes, sudėtį, jiems svarbu pirkiniams suteikti sertifikatai. Jau kurį laiką populiarūs ekologiški gaminiai ir perdirbtas popierius“, – sako raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas.

Modernumas ir ergonomika

Anot „Biuro pasaulio“ generalinio direktoriaus Artūro Tumino, plunksnakočiai iki šiol neapleidžia populiariausio rašiklio pozicijos tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Taip, pasak A. Tumino, yra dėl to, kad mokytojai mokinius skatina rašyti šia priemone. Rašalinis parkeris ne tik leidžia rašyti dailiau, bet ir padeda sutaupyti – plunksnakočio brėžis kelis kartus ilgesnis nei šratinuko – tai daliai pirkėjų aktualu.

„Biuro pasaulio“ generalinis direktorius atkreipia dėmesį, kad šiemet tarp mokyklinių prekių tvirtą poziciją išsikovojo planšetiniai kompiuteriai. Juos galima rasti vidutiniškai kas penktame moksleivio pirkinių krepšelyje. Planšetinius kompiuterius vaikai naudoja ne tik žaidimams, bet ir mokslams, juos įsigyja ir mokymo procese vis dažniau naudoja šalies mokyklos ir darželiai.

Pasikeitė reikalavimai ir tradicinei moksleiviškai prekei – kuprinei. Šiemet tėvai labiau renkasi kokybiškesnes kuprines, kurios tarnautų mažiausiai kelerius metus, būtų patogios, tausotų sveikatą.

„Pagrindinis tėvų rūpestis – vaikų sveikata, todėl dažniausiai perkamos ergonomiškos kuprinės. Jos ne tik tausoja moksleivių sveikatą, bet ir nepraranda formos, apsaugo knygas ir sąsiuvinius nuo pažeidimų, lietaus, turi specialius skyrelius, pvz., sporto aprangai“, – teigia A. Tuminas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. skaityti »

Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. skaityti »

Seimas siūlo Vyriausybei parengti siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 2 susilaikius, priėmė nutarimą „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo“. skaityti »

Naujoje knygoje – patarimai, kaip bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais

Gruodžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Maly Danino knyga „Vesk savo vaiką į sėkmę“. skaityti »

Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka atnaujintais fasadais

Po aštuonerius metus trukusių fasadų tvarkybos darbų Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka lankytojus pastebimai atnaujintas ir tuo pačiu metu ─ išlaikęs autentišką architektūrinę vertę. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba mini 25-metį

Lietuvos mokslo taryba renkasi į paskutinį 2016 metų plenarinį posėdį, kuris yra skiriamas Lietuvos mokslo tarybos 25-mečiui. skaityti »

VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. skaityti »

ŠMM ir verslas sutaria dėl švietimo sistemoje būtinų pokyčių

Mokytojų rengimas, mokymo programų atnaujinimas, profesinis orientavimas, neformalus ugdymas, švietimo iššūkiai regionuose, glaudesnis verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas – šias temas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis aptarė su naująja švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. skaityti »

LEU ir VDU atstovai Vilniuje aptarė universitetų jungties procesus

2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje vyko Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovų susitikimas dėl universitetų jungties. skaityti »