Tarp moksleivio pirkinių – ir plunksnakotis, ir planšetinis kompiuteris

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 6 d. penktadienis

Prasidėjus naujiems mokslo metams moksleiviai ir jų tėveliai apgulė raštinės reikmenų skyrius ir parduotuves. Raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ pardavimo analizė atskleidė, kad šiemet daugelio mokinių krepšelis pasikeitė iš esmės – kas penktam moksleiviui šalia sąsiuvinių, rašymo priemonių ir kitų būtinų tradicinių reikmenų perkamas ir planšetinis kompiuteris.

Tarp populiariausių pirkinių mokyklai rugpjūtį–rugsėjį lieka raštinės reikmenys (plunksnakočiai, šratinukai, pieštukai, flomasteriai) ir popieriaus gaminiai (sąsiuviniai, bloknotai, spalvotas ir kopijavimo popierius).

„Pastebime, kad šiemet pirkėjams kaina ne tokia svarbi – didžiausią dėmesį jie skiria kokybei ir gaminio išvaizdai. Klientai atidžiau tyrinėja etiketes, sudėtį, jiems svarbu pirkiniams suteikti sertifikatai. Jau kurį laiką populiarūs ekologiški gaminiai ir perdirbtas popierius“, – sako raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas.

Modernumas ir ergonomika

Anot „Biuro pasaulio“ generalinio direktoriaus Artūro Tumino, plunksnakočiai iki šiol neapleidžia populiariausio rašiklio pozicijos tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Taip, pasak A. Tumino, yra dėl to, kad mokytojai mokinius skatina rašyti šia priemone. Rašalinis parkeris ne tik leidžia rašyti dailiau, bet ir padeda sutaupyti – plunksnakočio brėžis kelis kartus ilgesnis nei šratinuko – tai daliai pirkėjų aktualu.

„Biuro pasaulio“ generalinis direktorius atkreipia dėmesį, kad šiemet tarp mokyklinių prekių tvirtą poziciją išsikovojo planšetiniai kompiuteriai. Juos galima rasti vidutiniškai kas penktame moksleivio pirkinių krepšelyje. Planšetinius kompiuterius vaikai naudoja ne tik žaidimams, bet ir mokslams, juos įsigyja ir mokymo procese vis dažniau naudoja šalies mokyklos ir darželiai.

Pasikeitė reikalavimai ir tradicinei moksleiviškai prekei – kuprinei. Šiemet tėvai labiau renkasi kokybiškesnes kuprines, kurios tarnautų mažiausiai kelerius metus, būtų patogios, tausotų sveikatą.

„Pagrindinis tėvų rūpestis – vaikų sveikata, todėl dažniausiai perkamos ergonomiškos kuprinės. Jos ne tik tausoja moksleivių sveikatą, bet ir nepraranda formos, apsaugo knygas ir sąsiuvinius nuo pažeidimų, lietaus, turi specialius skyrelius, pvz., sporto aprangai“, – teigia A. Tuminas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »