Tarp moksleivio pirkinių – ir plunksnakotis, ir planšetinis kompiuteris

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 6 d. penktadienis

Prasidėjus naujiems mokslo metams moksleiviai ir jų tėveliai apgulė raštinės reikmenų skyrius ir parduotuves. Raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ pardavimo analizė atskleidė, kad šiemet daugelio mokinių krepšelis pasikeitė iš esmės – kas penktam moksleiviui šalia sąsiuvinių, rašymo priemonių ir kitų būtinų tradicinių reikmenų perkamas ir planšetinis kompiuteris.

Tarp populiariausių pirkinių mokyklai rugpjūtį–rugsėjį lieka raštinės reikmenys (plunksnakočiai, šratinukai, pieštukai, flomasteriai) ir popieriaus gaminiai (sąsiuviniai, bloknotai, spalvotas ir kopijavimo popierius).

„Pastebime, kad šiemet pirkėjams kaina ne tokia svarbi – didžiausią dėmesį jie skiria kokybei ir gaminio išvaizdai. Klientai atidžiau tyrinėja etiketes, sudėtį, jiems svarbu pirkiniams suteikti sertifikatai. Jau kurį laiką populiarūs ekologiški gaminiai ir perdirbtas popierius“, – sako raštinės reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas.

Modernumas ir ergonomika

Anot „Biuro pasaulio“ generalinio direktoriaus Artūro Tumino, plunksnakočiai iki šiol neapleidžia populiariausio rašiklio pozicijos tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Taip, pasak A. Tumino, yra dėl to, kad mokytojai mokinius skatina rašyti šia priemone. Rašalinis parkeris ne tik leidžia rašyti dailiau, bet ir padeda sutaupyti – plunksnakočio brėžis kelis kartus ilgesnis nei šratinuko – tai daliai pirkėjų aktualu.

„Biuro pasaulio“ generalinis direktorius atkreipia dėmesį, kad šiemet tarp mokyklinių prekių tvirtą poziciją išsikovojo planšetiniai kompiuteriai. Juos galima rasti vidutiniškai kas penktame moksleivio pirkinių krepšelyje. Planšetinius kompiuterius vaikai naudoja ne tik žaidimams, bet ir mokslams, juos įsigyja ir mokymo procese vis dažniau naudoja šalies mokyklos ir darželiai.

Pasikeitė reikalavimai ir tradicinei moksleiviškai prekei – kuprinei. Šiemet tėvai labiau renkasi kokybiškesnes kuprines, kurios tarnautų mažiausiai kelerius metus, būtų patogios, tausotų sveikatą.

„Pagrindinis tėvų rūpestis – vaikų sveikata, todėl dažniausiai perkamos ergonomiškos kuprinės. Jos ne tik tausoja moksleivių sveikatą, bet ir nepraranda formos, apsaugo knygas ir sąsiuvinius nuo pažeidimų, lietaus, turi specialius skyrelius, pvz., sporto aprangai“, – teigia A. Tuminas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »