Tarp pirmųjų „Erasmus+“ projektų – bendradarbiavimo su verslu pavyzdžiai

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams. Čia 90 projektų vykdytojų pasirašė pirmąsias finansavimą gavusias sutartis.

Seminare pristatytos taisyklės, kaip kokybiškai administruoti projektus, valdyti jų biudžetą, teisingai vykdyti viešuosius pirkimus. Daug dėmesio skirta projektų viešinimui ir jų rezultatų bei poveikio sklaidai viso projekto ciklo metu, pristatytas „Youthpass“ sertifikatas, skirtas neformaliojo ugdymo veiklų metu įgytiems įgūdžiams pripažinti.

Taip pat pasirašytos ir pirmųjų strateginių partnerysčių projektų įgyvendinimo sutartys. Viena iš organizacijų, vykdysiančių pirmąjį tokio pobūdžio projektą Lietuvoje – viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“. Projekto „Self–E“ metu jie bendradarbiaus su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu, Rytų Lenkijoje įsikūrusiu Mokslo ir technologijų parku bei Suvalkų valstybine aukštesniąja Edward F. Szczepanik profesine mokykla.

Projekto tikslas – ištirti dabartinius mokyklinio amžiaus jaunimo verslumo įgūdžius Lietuvos ir Lenkijos mokyklose, identifikuoti su tuo susijusias problemas. Pagal gautus duomenis ekspertų grupė parengs verslumo ugdymo metodologiją, paremtą neformaliojo ugdymo principais. Ši metodologija bus testuojama, atnaujinama, 9 mėnesius taikoma kaip neformaliojo ugdymo metodika mokyklinio amžiaus jaunimo grupėms.

Populiariausia veikla išlieka tarptautiniai jaunimo mainų projektai. Be kitų projektų, kuriuos sudaro Europos savanorių tarnybos veiklos, jaunimo darbuotojų mobilumo ar struktūrinio dialogo projektai, „Erasmus+“ pristato naujovę – strateginių partnerysčių projektus, kuriais skatinamas skirtingų sektorių bendradarbiavimas. Švietimo institucijų, jaunimo nevyriausybinių organizacijų ir verslo įmonių atstovai kviečiami kurti ir įgyvendinti bendrus projektus, taip perduodant gerąją patirtį iš vieno sektoriaus į kitą.

„Erasmus+“ yra Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, įgyvendinama 2014–2020 metais. Lietuvoje programą administruoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra ir Švietimo mainų paramos fondas.

Su programos „Erasmus+“ jaunimo srityje finansuotais projektais galite susipažinti Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros interneto svetainėje www.jtba.lt

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

LEU LF tyrėjai laimėjo tarptautinių „Erasmus+“ projektų konkursus

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto (LEU LF) tyrėjai prof. dr. Dainius Vaitiekūnas ir Vilma Leonavičienė laimėjo tarptautinių Erasmus+ projektų konkursus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »