Tarp pirmųjų „Erasmus+“ projektų – bendradarbiavimo su verslu pavyzdžiai

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 8 d. penktadienis

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams. Čia 90 projektų vykdytojų pasirašė pirmąsias finansavimą gavusias sutartis.

Seminare pristatytos taisyklės, kaip kokybiškai administruoti projektus, valdyti jų biudžetą, teisingai vykdyti viešuosius pirkimus. Daug dėmesio skirta projektų viešinimui ir jų rezultatų bei poveikio sklaidai viso projekto ciklo metu, pristatytas „Youthpass“ sertifikatas, skirtas neformaliojo ugdymo veiklų metu įgytiems įgūdžiams pripažinti.

Taip pat pasirašytos ir pirmųjų strateginių partnerysčių projektų įgyvendinimo sutartys. Viena iš organizacijų, vykdysiančių pirmąjį tokio pobūdžio projektą Lietuvoje – viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“. Projekto „Self–E“ metu jie bendradarbiaus su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu, Rytų Lenkijoje įsikūrusiu Mokslo ir technologijų parku bei Suvalkų valstybine aukštesniąja Edward F. Szczepanik profesine mokykla.

Projekto tikslas – ištirti dabartinius mokyklinio amžiaus jaunimo verslumo įgūdžius Lietuvos ir Lenkijos mokyklose, identifikuoti su tuo susijusias problemas. Pagal gautus duomenis ekspertų grupė parengs verslumo ugdymo metodologiją, paremtą neformaliojo ugdymo principais. Ši metodologija bus testuojama, atnaujinama, 9 mėnesius taikoma kaip neformaliojo ugdymo metodika mokyklinio amžiaus jaunimo grupėms.

Populiariausia veikla išlieka tarptautiniai jaunimo mainų projektai. Be kitų projektų, kuriuos sudaro Europos savanorių tarnybos veiklos, jaunimo darbuotojų mobilumo ar struktūrinio dialogo projektai, „Erasmus+“ pristato naujovę – strateginių partnerysčių projektus, kuriais skatinamas skirtingų sektorių bendradarbiavimas. Švietimo institucijų, jaunimo nevyriausybinių organizacijų ir verslo įmonių atstovai kviečiami kurti ir įgyvendinti bendrus projektus, taip perduodant gerąją patirtį iš vieno sektoriaus į kitą.

„Erasmus+“ yra Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, įgyvendinama 2014–2020 metais. Lietuvoje programą administruoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra ir Švietimo mainų paramos fondas.

Su programos „Erasmus+“ jaunimo srityje finansuotais projektais galite susipažinti Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros interneto svetainėje www.jtba.lt

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

LEU LF tyrėjai laimėjo tarptautinių „Erasmus+“ projektų konkursus

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto (LEU LF) tyrėjai prof. dr. Dainius Vaitiekūnas ir Vilma Leonavičienė laimėjo tarptautinių Erasmus+ projektų konkursus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »