Tarptautinė „VGTU – Calpoly‘2014“ mokykla sugrįžo į VGTU

Publikuota: 2014 m. liepos 22 d. antradienis

Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai baigia vasaros mokyklos „VGTU – Calpoly‘2014“ kursą. Jį lanko 8 VGTU Statybos fakulteto studentai ir 18 iš Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) universiteto atvykusių  studentų.

Pasak kursų iniciatoriaus CalPoly universiteto profesoriaus Edmundo Saliklio, kursai yra intensyvūs, nes dešimties savaičių darbą reikia atlikti per 6 savaites. Profesorius skaito Statybinės mechanikos paskaitas ir veda matematinio skaičiavimo pratybas „Matlab“ programa. Kiekvieną dieną studentai gauna daug namų darbų, kas savaitę laiko po egzaminą. VGTU studentams išlaikyti šių dviejų dalykų egzaminai užtikrins 7 ECTS kreditus, kurie bus įskaityti kaip geodezijos praktika, taip pat – statybinės mechanikos modulis, arba pasirenkamasis inžinerinis modulis. Vasaros mokyklos dalyviai lanko Geodezijos ir kadastro katedros dėstytojo Dariaus Popovo geodezinių matavimų pratybas.

„Kai kas gal pasakytų, kad vasara nėra pats tinkamiausias laikas mokytis, tačiau aš žinau viena: prasidėjus mokslo metams visa studentų grupė galės šiek tiek atsikvėpti: mano dėstomi kursai yra gana sunkūs ir iš studentų reikalauja daug laiko bei pastangų. Jei jaunuoliai juos išeis vasarą, koncentruotai, rudenį  daugiau dėmesio galės skirti kitiems dalykams, bus lengvesni metai“, – pasakojo E. Saliklis.

Tai – jau antrus metus vykstanti tarptautinė vasaros mokykla, kurią organizuoja VGTU ir CalPoly. Mokyklos iniciatorius – prof. E. Saliklis. Jis pasakojo, kad idėja steigti šią mokyklą VGTU kilo iš patriotiškumo, iš noro pristatyti modernią JAV pedagogiką ir siekio bendradarbiauti su VGTU. Šiuo metu profesorius turi idėją išplėsti bendradarbiavimą tarp universitetų ir per architektūros studijas. Jis tvirtino, kad CalPoly studijų programa pripažinta geriausia Amerikoje ir lenkia Masačiusetso technologijos institute, Princetono ir Yale universitetuose siūlomas programas. E. Saliklis tikino, kad šioje srityje bendradarbiauti vertėtų: „dalijimasis patirtimi būtų naudingas ne tik VGTU, bet ir CalPoly universitetui.“

„VGTU-CalPoly‘2014” vasaros mokyklos studentai dalyvauja ir kultūrinėje programoje, kuri atskleidžia Lietuvos istoriją, kultūrą, gamtos paveldą. „Džiaugiuosi, kad studentai ne tik sužino šio krašto istorijos, pamato jo gamtą, bet ir susipažįsta su lietuviais. Tarp devyniolikmečių-dvidešimtmečių užsimezga draugystė – kartu jie rengia namų darbus, eina linksmintis, tampa ne tik kolegomis, bet ir draugais“, – sakė E. Saliklis.

„VGTU-CalPoly‘2014” vasaros mokykla prasidėjo birželio 23 d. ir truks iki rugpjūčio 1-osios. Vasaros mokyklą administruoja Užsienio ryšių direkcija. 

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »