Tarptautinė „VGTU – Calpoly‘2014“ mokykla sugrįžo į VGTU

Publikuota: 2014 m. liepos 22 d. antradienis

Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai baigia vasaros mokyklos „VGTU – Calpoly‘2014“ kursą. Jį lanko 8 VGTU Statybos fakulteto studentai ir 18 iš Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) universiteto atvykusių  studentų.

Pasak kursų iniciatoriaus CalPoly universiteto profesoriaus Edmundo Saliklio, kursai yra intensyvūs, nes dešimties savaičių darbą reikia atlikti per 6 savaites. Profesorius skaito Statybinės mechanikos paskaitas ir veda matematinio skaičiavimo pratybas „Matlab“ programa. Kiekvieną dieną studentai gauna daug namų darbų, kas savaitę laiko po egzaminą. VGTU studentams išlaikyti šių dviejų dalykų egzaminai užtikrins 7 ECTS kreditus, kurie bus įskaityti kaip geodezijos praktika, taip pat – statybinės mechanikos modulis, arba pasirenkamasis inžinerinis modulis. Vasaros mokyklos dalyviai lanko Geodezijos ir kadastro katedros dėstytojo Dariaus Popovo geodezinių matavimų pratybas.

„Kai kas gal pasakytų, kad vasara nėra pats tinkamiausias laikas mokytis, tačiau aš žinau viena: prasidėjus mokslo metams visa studentų grupė galės šiek tiek atsikvėpti: mano dėstomi kursai yra gana sunkūs ir iš studentų reikalauja daug laiko bei pastangų. Jei jaunuoliai juos išeis vasarą, koncentruotai, rudenį  daugiau dėmesio galės skirti kitiems dalykams, bus lengvesni metai“, – pasakojo E. Saliklis.

Tai – jau antrus metus vykstanti tarptautinė vasaros mokykla, kurią organizuoja VGTU ir CalPoly. Mokyklos iniciatorius – prof. E. Saliklis. Jis pasakojo, kad idėja steigti šią mokyklą VGTU kilo iš patriotiškumo, iš noro pristatyti modernią JAV pedagogiką ir siekio bendradarbiauti su VGTU. Šiuo metu profesorius turi idėją išplėsti bendradarbiavimą tarp universitetų ir per architektūros studijas. Jis tvirtino, kad CalPoly studijų programa pripažinta geriausia Amerikoje ir lenkia Masačiusetso technologijos institute, Princetono ir Yale universitetuose siūlomas programas. E. Saliklis tikino, kad šioje srityje bendradarbiauti vertėtų: „dalijimasis patirtimi būtų naudingas ne tik VGTU, bet ir CalPoly universitetui.“

„VGTU-CalPoly‘2014” vasaros mokyklos studentai dalyvauja ir kultūrinėje programoje, kuri atskleidžia Lietuvos istoriją, kultūrą, gamtos paveldą. „Džiaugiuosi, kad studentai ne tik sužino šio krašto istorijos, pamato jo gamtą, bet ir susipažįsta su lietuviais. Tarp devyniolikmečių-dvidešimtmečių užsimezga draugystė – kartu jie rengia namų darbus, eina linksmintis, tampa ne tik kolegomis, bet ir draugais“, – sakė E. Saliklis.

„VGTU-CalPoly‘2014” vasaros mokykla prasidėjo birželio 23 d. ir truks iki rugpjūčio 1-osios. Vasaros mokyklą administruoja Užsienio ryšių direkcija. 

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »