Tarptautinė astronomijos olimpiada vyks Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. spalio 4 d. ketvirtadienis

2013 m. rudenį Lietuva organizuos didelį tarptautinį renginį - Tarptautinę astronomijos olimpiadą (TAO). Šią savaitę Lietuvoje lankosi TAO koordinavimo tarybos pirmininkas Michailas Gavrilovas. Jis susitinka su ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, aukštųjų mokyklų atstovais.

TAO organizuojama nuo 1996 m. Ją įsteigė Euro-Azijos astronomijos draugija ir Euro-Azijos astronomijos mokytojų asociacija. Kasmet renginyje dalyvauja apie 200 dalyvių – mokinių ir vadovų - iš 20-30 valstybių. Per dešimt dienų trunkančią olimpiadą mokiniai atlieka individualias teorines, naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis, kurias paruošia šalies organizatorės astronomai.

Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad mūsų šalies mokiniai sėkmingai atstovauja Lietuvai Astronomijos olimpiadose ir kituose tarptautiniuose mokslo konkursuose. Šiais metais Brazilijoje vykusioje Tarptautinėje mokinių astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje mokinys iš Lietuvos pirmą kartą tapo absoliučiu nugalėtoju. Tai – aukso medalį laimėjęs Motiejus Valiūnas, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro astronomijos būrelio narys ir Vilniaus licėjaus abiturientas. Taip pat bronzos medaliais pasipuošė Vaiva Vasiliauskaitė, Šiaulių Didždvario gimnazijos abiturientė ir Marius Kerys, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos abiturientas.

Iš viso 2012 metais tarptautinių mokslo olimpiadų ir konkursų laimėtojais tapo per 20 Lietuvos mokinių.

Šiemet Lietuva sėkmingai organizavo 10-ąją Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadą, kurioje dalyvavo 132 mokiniai iš 22 Europos šalių. Mūsų šaliai aukso medalius iškovojo Edvinas Stankūnas (Kauno r. Raudondvario gimnazija), Ignas Urbonavičius (Vilniaus licėjus), Vytautas Pečiukėnas (Kauno technologijos universiteto gimnazija). Sidabro medaliais pasidabino Mindaugas Viršilas (Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija), Vytautė Boreikaitė (Vilniaus licėjus), Lukas Šteinys (Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija).

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Iš tarptautinės astronomijos olimpiados Lietuvos komanda parvežė 7 bronzos medalius

Tarptautinėje astronomijos olimpiadoje, vykusioje Rumunijoje rugpjūčio 1–11 dienomis, Lietuvos komanda iškovojo trečią vietą ir pelnė bronzos medalius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

LEU rektorius susitiko su universiteto studentais iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis susitiko su studentais iš Kinijos, kurie studijuoja mūsų universitete. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. skaityti »

KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą skaityti »

Magnetinės deimanto savybės – naujas Lietuvos mokslininkų tyrimų objektas

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje. skaityti »

MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

Į aukštąsias mokyklas stojantiesiems asmenims reikės išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3709(2), kuriomis nutarta nustatyti, kad asmenims, nepretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, būtų keliamas reikalavimas turėti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir būti išlaikiusiems bent vieną valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – precedento neturintis finansavimas

Per 900 Lietuvos tyrėjų įvykdė 106 mokslinių tyrimų projektus už 32 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos bei tikisi gauti tris kartus didesnę sumą – apie 95 mln. eurų, kurie numatyti moksliniams tyrimams finansuoti 2014–2020 metais. skaityti »

Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. skaityti »

Naujas SMK projektas padės Afrikos jaunimui pasirinkti karjeros kelią

Europos Komisija patvirtino naują Socialinių mokslų kolegijos (SMK) projektą, kuriuo numatoma kurti Karjeros centrus Kenijoje, Ugandoje ir Ganoje. skaityti »