Tarptautinė jaunųjų lyderių akademija suburs Lietuvos ir Europos Rytų partnerystės šalių jaunuosius lyderius

Publikuota: 2014 m. spalio 10 d. penktadienis

Spalio 13–15 dienomis Seimo Konstitucijos salėje vyks jau trečioji tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Jaunimo dalyvavimas politinėje veikloje: iššūkiai ir galimybės“, sukviesianti daugiau kaip 40 jaunųjų lyderių iš Europos Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos), Lietuvos ir kitų šalių.

Renginio tikslas – prisidėti prie tarptautinio dialogo ir partnerystės skatinimo tarp jaunųjų pilietinės visuomenės lyderių ir politikų, puoselėjant pagarbą žmogaus teisėms, demokratijai, lygybei, įstatymo viršenybei, solidarumui ir teisingumui.

Pirmojoje dalyje dalyviai turės galimybę susipažinti su darbo parlamente ypatumais. Akademija prasidės pristatymais apie oficialų parlamento darbą ir dažnai iš šono nematomą, bet labai svarbią, kasdieninę rutiną, santykius politinėse frakcijose, darbo koordinavimą tarp frakcijų, parlamento kanceliarijos ir komitetų bei bendradarbiavimą su kitomis valstybės institucijomis. Pranešimuose bus akcentuojami praktiniai parlamento veiklos ypatumai, kuriuos paprastai žino tik ilgametis parlamento narys ar kanceliarijos darbuotojas, gerai susipažinęs su šios institucijos struktūra ir veikla.

Antrojoje sesijoje pranešėjai aptars, kokios savybės yra būtinos profesionaliam politikui, kokie būdo bruožai padeda sėkmingai dirbti šioje srityje, kokie bruožai paprastai būna įgimti, o kokius įgūdžius reikėtų įgyti ir ugdyti. Šios sesijos metu bus atskirai aptarti tokie įgūdžiai, kaip lyderystė, komandinis darbas, iškalba, krizinių situacijų valdymas ir kiti esminiai politiko darbui reikalingi įgūdžiai.

Paskutiniojoje dalyje, kurios tikslas yra paskatinti jaunuosius lyderius siekti politinės karjeros, Lietuvos politikai bus pakviesti pasidalyti savo patirtimi, o jaunieji Lietuvos politikai – savo karjeros sėkmės istorijomis ir asmeniniu pavyzdžiu akademijos dalyvius paskatinti imtis aktyvesnės politinės veiklos. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai susipažins su kandidatavimo į parlamentą procesu ir bandys parengti savo politinės rinkimų kampanijos planus.

Jaunuosius lyderius pasveikins Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Nepriklausomybės Akto signataras, Parlamentinio demokratijos forumo prezidentas, Seimo narys Emanuelis Zingeris, užsienio reikalų ministro patarėjas Donatas Augulis, Regioninio padalinio Baltarusijai direktorius Džeikas Džounsas (Jake Jones), Tarptautinis respublikonų institutas, Baltarusijos programos direktorius Maiklas Merfis (Michael P. Murphy), Nacionalinis demokratijos institutas, renginio organizatorė, Jaunųjų lyderių forumo pirmininkė ir Parlamentinio demokratijos forumo generalinė sekretorė Viktorija Bražiūnaitė.

Pranešimus skaitys ir patirtimi pasidalys buvęs užsienio reikalų ministras, Seimo narys Audronius Ažubalis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas, buvęs švietimo ir mokslo ministras, Seimo narys Gintaras Steponavičius, buvęs teisingumo ministras, Seimo narys Remigijus Šimašius, Seimo nariai Rokas Žilinskas, Juras Požela, Paulius Saudargas, Seimo kancleris Jonas Milerius ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Jaunieji lyderiai kviečia sveikinti Lietuvą su gimtadieniu

Visoje Lietuvoje startavo akcija „Su gimtadieniu, Lietuva!“, skirta paminėti valstybės Nepriklausomybės dieną. Iniciatyvai susivienijo didžiausios Lietuvos nacionalinės jaunimo organizacijos, kurios kviečia visus Lietuvos piliečius sveikinti Lietuvą su gimtadieniu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »