Tarptautinė jaunųjų lyderių akademija suburs Lietuvos ir Europos Rytų partnerystės šalių jaunuosius lyderius

Publikuota: 2014 m. spalio 10 d. penktadienis

Spalio 13–15 dienomis Seimo Konstitucijos salėje vyks jau trečioji tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Jaunimo dalyvavimas politinėje veikloje: iššūkiai ir galimybės“, sukviesianti daugiau kaip 40 jaunųjų lyderių iš Europos Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos), Lietuvos ir kitų šalių.

Renginio tikslas – prisidėti prie tarptautinio dialogo ir partnerystės skatinimo tarp jaunųjų pilietinės visuomenės lyderių ir politikų, puoselėjant pagarbą žmogaus teisėms, demokratijai, lygybei, įstatymo viršenybei, solidarumui ir teisingumui.

Pirmojoje dalyje dalyviai turės galimybę susipažinti su darbo parlamente ypatumais. Akademija prasidės pristatymais apie oficialų parlamento darbą ir dažnai iš šono nematomą, bet labai svarbią, kasdieninę rutiną, santykius politinėse frakcijose, darbo koordinavimą tarp frakcijų, parlamento kanceliarijos ir komitetų bei bendradarbiavimą su kitomis valstybės institucijomis. Pranešimuose bus akcentuojami praktiniai parlamento veiklos ypatumai, kuriuos paprastai žino tik ilgametis parlamento narys ar kanceliarijos darbuotojas, gerai susipažinęs su šios institucijos struktūra ir veikla.

Antrojoje sesijoje pranešėjai aptars, kokios savybės yra būtinos profesionaliam politikui, kokie būdo bruožai padeda sėkmingai dirbti šioje srityje, kokie bruožai paprastai būna įgimti, o kokius įgūdžius reikėtų įgyti ir ugdyti. Šios sesijos metu bus atskirai aptarti tokie įgūdžiai, kaip lyderystė, komandinis darbas, iškalba, krizinių situacijų valdymas ir kiti esminiai politiko darbui reikalingi įgūdžiai.

Paskutiniojoje dalyje, kurios tikslas yra paskatinti jaunuosius lyderius siekti politinės karjeros, Lietuvos politikai bus pakviesti pasidalyti savo patirtimi, o jaunieji Lietuvos politikai – savo karjeros sėkmės istorijomis ir asmeniniu pavyzdžiu akademijos dalyvius paskatinti imtis aktyvesnės politinės veiklos. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai susipažins su kandidatavimo į parlamentą procesu ir bandys parengti savo politinės rinkimų kampanijos planus.

Jaunuosius lyderius pasveikins Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Nepriklausomybės Akto signataras, Parlamentinio demokratijos forumo prezidentas, Seimo narys Emanuelis Zingeris, užsienio reikalų ministro patarėjas Donatas Augulis, Regioninio padalinio Baltarusijai direktorius Džeikas Džounsas (Jake Jones), Tarptautinis respublikonų institutas, Baltarusijos programos direktorius Maiklas Merfis (Michael P. Murphy), Nacionalinis demokratijos institutas, renginio organizatorė, Jaunųjų lyderių forumo pirmininkė ir Parlamentinio demokratijos forumo generalinė sekretorė Viktorija Bražiūnaitė.

Pranešimus skaitys ir patirtimi pasidalys buvęs užsienio reikalų ministras, Seimo narys Audronius Ažubalis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas, buvęs švietimo ir mokslo ministras, Seimo narys Gintaras Steponavičius, buvęs teisingumo ministras, Seimo narys Remigijus Šimašius, Seimo nariai Rokas Žilinskas, Juras Požela, Paulius Saudargas, Seimo kancleris Jonas Milerius ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Jaunieji lyderiai kviečia sveikinti Lietuvą su gimtadieniu

Visoje Lietuvoje startavo akcija „Su gimtadieniu, Lietuva!“, skirta paminėti valstybės Nepriklausomybės dieną. Iniciatyvai susivienijo didžiausios Lietuvos nacionalinės jaunimo organizacijos, kurios kviečia visus Lietuvos piliečius sveikinti Lietuvą su gimtadieniu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »