Tarptautinė jaunųjų lyderių akademija suburs Lietuvos ir Europos Rytų partnerystės šalių jaunuosius lyderius

Publikuota: 2014 m. spalio 10 d. penktadienis

Spalio 13–15 dienomis Seimo Konstitucijos salėje vyks jau trečioji tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Jaunimo dalyvavimas politinėje veikloje: iššūkiai ir galimybės“, sukviesianti daugiau kaip 40 jaunųjų lyderių iš Europos Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos), Lietuvos ir kitų šalių.

Renginio tikslas – prisidėti prie tarptautinio dialogo ir partnerystės skatinimo tarp jaunųjų pilietinės visuomenės lyderių ir politikų, puoselėjant pagarbą žmogaus teisėms, demokratijai, lygybei, įstatymo viršenybei, solidarumui ir teisingumui.

Pirmojoje dalyje dalyviai turės galimybę susipažinti su darbo parlamente ypatumais. Akademija prasidės pristatymais apie oficialų parlamento darbą ir dažnai iš šono nematomą, bet labai svarbią, kasdieninę rutiną, santykius politinėse frakcijose, darbo koordinavimą tarp frakcijų, parlamento kanceliarijos ir komitetų bei bendradarbiavimą su kitomis valstybės institucijomis. Pranešimuose bus akcentuojami praktiniai parlamento veiklos ypatumai, kuriuos paprastai žino tik ilgametis parlamento narys ar kanceliarijos darbuotojas, gerai susipažinęs su šios institucijos struktūra ir veikla.

Antrojoje sesijoje pranešėjai aptars, kokios savybės yra būtinos profesionaliam politikui, kokie būdo bruožai padeda sėkmingai dirbti šioje srityje, kokie bruožai paprastai būna įgimti, o kokius įgūdžius reikėtų įgyti ir ugdyti. Šios sesijos metu bus atskirai aptarti tokie įgūdžiai, kaip lyderystė, komandinis darbas, iškalba, krizinių situacijų valdymas ir kiti esminiai politiko darbui reikalingi įgūdžiai.

Paskutiniojoje dalyje, kurios tikslas yra paskatinti jaunuosius lyderius siekti politinės karjeros, Lietuvos politikai bus pakviesti pasidalyti savo patirtimi, o jaunieji Lietuvos politikai – savo karjeros sėkmės istorijomis ir asmeniniu pavyzdžiu akademijos dalyvius paskatinti imtis aktyvesnės politinės veiklos. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai susipažins su kandidatavimo į parlamentą procesu ir bandys parengti savo politinės rinkimų kampanijos planus.

Jaunuosius lyderius pasveikins Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Nepriklausomybės Akto signataras, Parlamentinio demokratijos forumo prezidentas, Seimo narys Emanuelis Zingeris, užsienio reikalų ministro patarėjas Donatas Augulis, Regioninio padalinio Baltarusijai direktorius Džeikas Džounsas (Jake Jones), Tarptautinis respublikonų institutas, Baltarusijos programos direktorius Maiklas Merfis (Michael P. Murphy), Nacionalinis demokratijos institutas, renginio organizatorė, Jaunųjų lyderių forumo pirmininkė ir Parlamentinio demokratijos forumo generalinė sekretorė Viktorija Bražiūnaitė.

Pranešimus skaitys ir patirtimi pasidalys buvęs užsienio reikalų ministras, Seimo narys Audronius Ažubalis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas, buvęs švietimo ir mokslo ministras, Seimo narys Gintaras Steponavičius, buvęs teisingumo ministras, Seimo narys Remigijus Šimašius, Seimo nariai Rokas Žilinskas, Juras Požela, Paulius Saudargas, Seimo kancleris Jonas Milerius ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Jaunieji lyderiai kviečia sveikinti Lietuvą su gimtadieniu

Visoje Lietuvoje startavo akcija „Su gimtadieniu, Lietuva!“, skirta paminėti valstybės Nepriklausomybės dieną. Iniciatyvai susivienijo didžiausios Lietuvos nacionalinės jaunimo organizacijos, kurios kviečia visus Lietuvos piliečius sveikinti Lietuvą su gimtadieniu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »