Tarptautinė jaunųjų lyderių akademija suburs Lietuvos ir Europos Rytų partnerystės šalių jaunuosius lyderius

Publikuota: 2014 m. spalio 10 d. penktadienis

Spalio 13–15 dienomis Seimo Konstitucijos salėje vyks jau trečioji tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Jaunimo dalyvavimas politinėje veikloje: iššūkiai ir galimybės“, sukviesianti daugiau kaip 40 jaunųjų lyderių iš Europos Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos), Lietuvos ir kitų šalių.

Renginio tikslas – prisidėti prie tarptautinio dialogo ir partnerystės skatinimo tarp jaunųjų pilietinės visuomenės lyderių ir politikų, puoselėjant pagarbą žmogaus teisėms, demokratijai, lygybei, įstatymo viršenybei, solidarumui ir teisingumui.

Pirmojoje dalyje dalyviai turės galimybę susipažinti su darbo parlamente ypatumais. Akademija prasidės pristatymais apie oficialų parlamento darbą ir dažnai iš šono nematomą, bet labai svarbią, kasdieninę rutiną, santykius politinėse frakcijose, darbo koordinavimą tarp frakcijų, parlamento kanceliarijos ir komitetų bei bendradarbiavimą su kitomis valstybės institucijomis. Pranešimuose bus akcentuojami praktiniai parlamento veiklos ypatumai, kuriuos paprastai žino tik ilgametis parlamento narys ar kanceliarijos darbuotojas, gerai susipažinęs su šios institucijos struktūra ir veikla.

Antrojoje sesijoje pranešėjai aptars, kokios savybės yra būtinos profesionaliam politikui, kokie būdo bruožai padeda sėkmingai dirbti šioje srityje, kokie bruožai paprastai būna įgimti, o kokius įgūdžius reikėtų įgyti ir ugdyti. Šios sesijos metu bus atskirai aptarti tokie įgūdžiai, kaip lyderystė, komandinis darbas, iškalba, krizinių situacijų valdymas ir kiti esminiai politiko darbui reikalingi įgūdžiai.

Paskutiniojoje dalyje, kurios tikslas yra paskatinti jaunuosius lyderius siekti politinės karjeros, Lietuvos politikai bus pakviesti pasidalyti savo patirtimi, o jaunieji Lietuvos politikai – savo karjeros sėkmės istorijomis ir asmeniniu pavyzdžiu akademijos dalyvius paskatinti imtis aktyvesnės politinės veiklos. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai susipažins su kandidatavimo į parlamentą procesu ir bandys parengti savo politinės rinkimų kampanijos planus.

Jaunuosius lyderius pasveikins Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Nepriklausomybės Akto signataras, Parlamentinio demokratijos forumo prezidentas, Seimo narys Emanuelis Zingeris, užsienio reikalų ministro patarėjas Donatas Augulis, Regioninio padalinio Baltarusijai direktorius Džeikas Džounsas (Jake Jones), Tarptautinis respublikonų institutas, Baltarusijos programos direktorius Maiklas Merfis (Michael P. Murphy), Nacionalinis demokratijos institutas, renginio organizatorė, Jaunųjų lyderių forumo pirmininkė ir Parlamentinio demokratijos forumo generalinė sekretorė Viktorija Bražiūnaitė.

Pranešimus skaitys ir patirtimi pasidalys buvęs užsienio reikalų ministras, Seimo narys Audronius Ažubalis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas, buvęs švietimo ir mokslo ministras, Seimo narys Gintaras Steponavičius, buvęs teisingumo ministras, Seimo narys Remigijus Šimašius, Seimo nariai Rokas Žilinskas, Juras Požela, Paulius Saudargas, Seimo kancleris Jonas Milerius ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Jaunieji lyderiai kviečia sveikinti Lietuvą su gimtadieniu

Visoje Lietuvoje startavo akcija „Su gimtadieniu, Lietuva!“, skirta paminėti valstybės Nepriklausomybės dieną. Iniciatyvai susivienijo didžiausios Lietuvos nacionalinės jaunimo organizacijos, kurios kviečia visus Lietuvos piliečius sveikinti Lietuvą su gimtadieniu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »