Tarptautinė reabilitacijos krypties jaunųjų tyrėjų konferencija 2014

Publikuota: 2014 m. gegužės 3 d. šeštadienis

Pavasaris, darni sveikata, asmenybės raiška, kūrybiškai palietė kiekvieną „Tarptautinėje reabilitacijos krypties jaunųjų tyrėjų konferencijoje 2014“. Septintą kartą KU SvMF Reabilitacijos katedra, kartu su Reabilitacijos studentų moksline draugija rengia Jaunųjų tyrėjų mokslinę konferenciją.

Ji šiemet vėl tarptautinė. Konferencijos dalyviai – svečiai iš penkių šalių – Belgijos, Rusijos, Lenkijos, Ispanijos ir Lietuvos universitetų. Visi jie – devynių aukštųjų mokyklų bakalauro, magistro bei doktorantūros studijų studentai ir dėstytojai. Šį mokslinį renginį pasitinka konferencijos keturiasdešimt trijų pranešimų tezių leidinys anglų kalba, su jaunųjų tyrėjų pirmųjų mokslinių tyrinėjimų medžiaga. Pranešimų temos nagrinėjamos įvairiais aspektais – ergoterapija, kineziterapija, klinikinė psichologija, visuomenės sveikata, socialinis darbas, slauga ir kt.

Tradiciškai ir iškilmingai savo pasirodymu konferenciją pradėjo meno terapijos praktikai –muzikos studija „GROCK", dovanojusi konferencijai jungtinį muzikinį sveikinimą afro būgnais „Muzikavimo džiaugsmas". Studijos terapinio muzikavimo grupės vedlys Linas Švirinas, o jo komandoje nemažai KU SvMF Reabilitacijos katedros dėstytojų, studentų ir iš Ispanijos atvykusių studijuoti pagal ERASMUS mainų programą studentų bei Klaipėdos miestelėnų.

Sveikinamąjį žodį tarė Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas ir džiaugėsi gausiai susirinkusia jaunąja tyrėjų armija. Konferencijoje susirinko ne tik svečių iš užsienio, bet ir garbingų Lietuvos profesorių, vienas jų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Reabilitacijos klinikos vadovas, Lietuvos reabilitologų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Aleksandras Kriščiūnas. Jau ne pirmą kartą konferencijoje dalyvaujantis profesorius teigė, kad medicinos praktikoje reabilitacija yra ne tik sparčiausiai besivystanti, bet ir viena pagrindinių medicinos sričių civilizuotose šalyse. Šioje konferencijoje susirinko visi reabilitacijos srities specialistai ir jos svarba, kaip teigė profesorius, įtraukti kuo daugiau jaunų tyrėjų, kurių atradimai būtų grįsti medicinos mokslu, o ne šarlatanizmu. 

Profesorius Erwin Vanroye iš PXL universiteto (Belgija) į Lietuvą atvyko kartu su septyniais ergoterapijos programos studentais, kurie konferencijoje taip pat pristatė mokslinius pranešimus. Profesorius džiaugėsi konferencijos paskirtimi, būtent tuo, kad joje aptariamos visos reabilitacijos praktikos ir konferencija yra skirta studentams, jauniesiems tyrėjams. Tai profesoriui kėlė nuostabą, kadangi tokia praktika Belgijoje nėra dažnai sutinkama. E. Vanroye džiaugėsi, kad jų universitetas bendradarbiauja su Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus universitetais. Iš Lenkijos ir Rusijos atvyko dar aštuoni studentai.

Vienas iš organizatorių gydytojas neurochirurgas dr. Kęstutis Jacikevičius, kuris taip pat dirba lektoriumi Sveikatos mokslų fakultete Reabilitacijos katedroje, džiaugiasi konferencijos sėkme ir svarba, užsienio svečių noru dalyvauti. Šios katedros vedėja doc. dr. Giedrė Kavaliauskienė teigia, kad ši konferencija vienija visos Lietuvos reabilitacijos studentus, jaunuosius tyrėjus, ir čia stengiamasi įtraukti kuo daugiau svečių iš užsienio. Daugiausia susirinko ergoterapeutų, kineziterapeutų, socialinio darbo, klinikiniai psichologai ir visuomenės sveikatos specialistai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »