Tarptautinė reabilitacijos krypties jaunųjų tyrėjų konferencija 2014

Publikuota: 2014 m. gegužės 3 d. šeštadienis

Pavasaris, darni sveikata, asmenybės raiška, kūrybiškai palietė kiekvieną „Tarptautinėje reabilitacijos krypties jaunųjų tyrėjų konferencijoje 2014“. Septintą kartą KU SvMF Reabilitacijos katedra, kartu su Reabilitacijos studentų moksline draugija rengia Jaunųjų tyrėjų mokslinę konferenciją.

Ji šiemet vėl tarptautinė. Konferencijos dalyviai – svečiai iš penkių šalių – Belgijos, Rusijos, Lenkijos, Ispanijos ir Lietuvos universitetų. Visi jie – devynių aukštųjų mokyklų bakalauro, magistro bei doktorantūros studijų studentai ir dėstytojai. Šį mokslinį renginį pasitinka konferencijos keturiasdešimt trijų pranešimų tezių leidinys anglų kalba, su jaunųjų tyrėjų pirmųjų mokslinių tyrinėjimų medžiaga. Pranešimų temos nagrinėjamos įvairiais aspektais – ergoterapija, kineziterapija, klinikinė psichologija, visuomenės sveikata, socialinis darbas, slauga ir kt.

Tradiciškai ir iškilmingai savo pasirodymu konferenciją pradėjo meno terapijos praktikai –muzikos studija „GROCK", dovanojusi konferencijai jungtinį muzikinį sveikinimą afro būgnais „Muzikavimo džiaugsmas". Studijos terapinio muzikavimo grupės vedlys Linas Švirinas, o jo komandoje nemažai KU SvMF Reabilitacijos katedros dėstytojų, studentų ir iš Ispanijos atvykusių studijuoti pagal ERASMUS mainų programą studentų bei Klaipėdos miestelėnų.

Sveikinamąjį žodį tarė Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas ir džiaugėsi gausiai susirinkusia jaunąja tyrėjų armija. Konferencijoje susirinko ne tik svečių iš užsienio, bet ir garbingų Lietuvos profesorių, vienas jų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Reabilitacijos klinikos vadovas, Lietuvos reabilitologų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Aleksandras Kriščiūnas. Jau ne pirmą kartą konferencijoje dalyvaujantis profesorius teigė, kad medicinos praktikoje reabilitacija yra ne tik sparčiausiai besivystanti, bet ir viena pagrindinių medicinos sričių civilizuotose šalyse. Šioje konferencijoje susirinko visi reabilitacijos srities specialistai ir jos svarba, kaip teigė profesorius, įtraukti kuo daugiau jaunų tyrėjų, kurių atradimai būtų grįsti medicinos mokslu, o ne šarlatanizmu. 

Profesorius Erwin Vanroye iš PXL universiteto (Belgija) į Lietuvą atvyko kartu su septyniais ergoterapijos programos studentais, kurie konferencijoje taip pat pristatė mokslinius pranešimus. Profesorius džiaugėsi konferencijos paskirtimi, būtent tuo, kad joje aptariamos visos reabilitacijos praktikos ir konferencija yra skirta studentams, jauniesiems tyrėjams. Tai profesoriui kėlė nuostabą, kadangi tokia praktika Belgijoje nėra dažnai sutinkama. E. Vanroye džiaugėsi, kad jų universitetas bendradarbiauja su Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus universitetais. Iš Lenkijos ir Rusijos atvyko dar aštuoni studentai.

Vienas iš organizatorių gydytojas neurochirurgas dr. Kęstutis Jacikevičius, kuris taip pat dirba lektoriumi Sveikatos mokslų fakultete Reabilitacijos katedroje, džiaugiasi konferencijos sėkme ir svarba, užsienio svečių noru dalyvauti. Šios katedros vedėja doc. dr. Giedrė Kavaliauskienė teigia, kad ši konferencija vienija visos Lietuvos reabilitacijos studentus, jaunuosius tyrėjus, ir čia stengiamasi įtraukti kuo daugiau svečių iš užsienio. Daugiausia susirinko ergoterapeutų, kineziterapeutų, socialinio darbo, klinikiniai psichologai ir visuomenės sveikatos specialistai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »