Tarptautinė reabilitacijos krypties jaunųjų tyrėjų konferencija 2014

Publikuota: 2014 m. gegužės 3 d. šeštadienis

Pavasaris, darni sveikata, asmenybės raiška, kūrybiškai palietė kiekvieną „Tarptautinėje reabilitacijos krypties jaunųjų tyrėjų konferencijoje 2014“. Septintą kartą KU SvMF Reabilitacijos katedra, kartu su Reabilitacijos studentų moksline draugija rengia Jaunųjų tyrėjų mokslinę konferenciją.

Ji šiemet vėl tarptautinė. Konferencijos dalyviai – svečiai iš penkių šalių – Belgijos, Rusijos, Lenkijos, Ispanijos ir Lietuvos universitetų. Visi jie – devynių aukštųjų mokyklų bakalauro, magistro bei doktorantūros studijų studentai ir dėstytojai. Šį mokslinį renginį pasitinka konferencijos keturiasdešimt trijų pranešimų tezių leidinys anglų kalba, su jaunųjų tyrėjų pirmųjų mokslinių tyrinėjimų medžiaga. Pranešimų temos nagrinėjamos įvairiais aspektais – ergoterapija, kineziterapija, klinikinė psichologija, visuomenės sveikata, socialinis darbas, slauga ir kt.

Tradiciškai ir iškilmingai savo pasirodymu konferenciją pradėjo meno terapijos praktikai –muzikos studija „GROCK", dovanojusi konferencijai jungtinį muzikinį sveikinimą afro būgnais „Muzikavimo džiaugsmas". Studijos terapinio muzikavimo grupės vedlys Linas Švirinas, o jo komandoje nemažai KU SvMF Reabilitacijos katedros dėstytojų, studentų ir iš Ispanijos atvykusių studijuoti pagal ERASMUS mainų programą studentų bei Klaipėdos miestelėnų.

Sveikinamąjį žodį tarė Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas ir džiaugėsi gausiai susirinkusia jaunąja tyrėjų armija. Konferencijoje susirinko ne tik svečių iš užsienio, bet ir garbingų Lietuvos profesorių, vienas jų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Reabilitacijos klinikos vadovas, Lietuvos reabilitologų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Aleksandras Kriščiūnas. Jau ne pirmą kartą konferencijoje dalyvaujantis profesorius teigė, kad medicinos praktikoje reabilitacija yra ne tik sparčiausiai besivystanti, bet ir viena pagrindinių medicinos sričių civilizuotose šalyse. Šioje konferencijoje susirinko visi reabilitacijos srities specialistai ir jos svarba, kaip teigė profesorius, įtraukti kuo daugiau jaunų tyrėjų, kurių atradimai būtų grįsti medicinos mokslu, o ne šarlatanizmu. 

Profesorius Erwin Vanroye iš PXL universiteto (Belgija) į Lietuvą atvyko kartu su septyniais ergoterapijos programos studentais, kurie konferencijoje taip pat pristatė mokslinius pranešimus. Profesorius džiaugėsi konferencijos paskirtimi, būtent tuo, kad joje aptariamos visos reabilitacijos praktikos ir konferencija yra skirta studentams, jauniesiems tyrėjams. Tai profesoriui kėlė nuostabą, kadangi tokia praktika Belgijoje nėra dažnai sutinkama. E. Vanroye džiaugėsi, kad jų universitetas bendradarbiauja su Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus universitetais. Iš Lenkijos ir Rusijos atvyko dar aštuoni studentai.

Vienas iš organizatorių gydytojas neurochirurgas dr. Kęstutis Jacikevičius, kuris taip pat dirba lektoriumi Sveikatos mokslų fakultete Reabilitacijos katedroje, džiaugiasi konferencijos sėkme ir svarba, užsienio svečių noru dalyvauti. Šios katedros vedėja doc. dr. Giedrė Kavaliauskienė teigia, kad ši konferencija vienija visos Lietuvos reabilitacijos studentus, jaunuosius tyrėjus, ir čia stengiamasi įtraukti kuo daugiau svečių iš užsienio. Daugiausia susirinko ergoterapeutų, kineziterapeutų, socialinio darbo, klinikiniai psichologai ir visuomenės sveikatos specialistai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »