Tarptautinėje filosofijos olimpiadoje lietuvaičiai iškovojo auksą, sidabrą ir bronzą

Publikuota: 2014 m. gegužės 19 d. pirmadienis

Gegužės 15–18 pirmą kartą Lietuvoje vykusioje tarptautinėje filosofijos olimpiadoje mūsų šalies atstovai pasirodė puikiai – pelnyti net trys medaliai ir pagyrimo raštas. 

Aukso medalį iškovojo Vilniaus licėjaus abiturientas Lukas Jonuška, sidabro medalis atiteko taip pat šios mokyklos abiturientui Tadui Temčinui, bronza – Kauno jėzuitų gimnazijos abiturientui Justinui Mickui. Pagyrimo raštas įteiktas Kauno jėzuitų gimnazijos 3 klasės mokinei Rūtai Karpauskaitei. 

Vakar olimpiados nugalėtojai iškilmingai apdovanoti Lietuvos mokslų akademijoje. Aukso medalius taip pat pelnė Suomijos, Vokietijos ir Rumunijos jaunieji filosofai.

„Puikus Lietuvos mokinių pasirodymas šių metų olimpiadoje – nėra atsitiktinis dalykas. Buvo daug ir nuosekliai dirbta. Po nacionalinės olimpiados iki pat paskutinės tarptautinės olimpiados savaitės mūsų mokiniai ruošėsi, praktikavosi rašyti esė anglų kalba. Šių metų mokinių pasiekimai olimpiadoje liudija, kad Lietuvos mokyklose, bent jau humanitarinėse gimnazijų klasėse, kaip, pavyzdžiui, Prancūzijoje bei Italijoje, yra galimas filosofijos kaip disciplinos dėstymas“,– pasibaigus olimpiadai sakė 2014 m. olimpiados prezidentė Lietuvos edukologijos universiteto Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova. 

Olimpiadoje dalyvavę 89 mokiniai iš 41 pasaulio valstybės rašė filosofinę esė pasirinkta (ne gimtąja) kalba: anglų, prancūzų, vokiečių arba ispanų. Šiemet tarptautinė filosofijos olimpiada buvo skirta Kaune gimusiam vienam žymiausių XX amžiaus dialogo filosofų Emanueliui Levinui. Olimpiados tema – „Emmanuelis Levinas: begalybė ir kito veidas“.

Olimpiadą organizavo: Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos edukologijos universitetas. 

Lietuva tarptautinėse filosofijos olimpiadose dalyvauja nuo 1997 metų. Šiemet Luko Jonuškos pelnytas aukso medalis – antrasis istorijoje: 2012 m. Norvegijoje aukso medalį iškovojo šiuo metu Oksfordo universitete studijuojantis buvęs Vilniaus licėjaus mokinys Tadas Kriščiūnas. Lietuvos jaunieji filosofai taip pat ne kartą buvo apdovanoti pagyrimo raštais.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasaulyje didžiausia Tarptautinė filosofijos olimpiada – LEU

2014 m. gegužės 15–18 dienomis Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete (LEU IF) vyks jau 22-oji Tarptautinė filosofijos olimpiada (International Philosophy Olympiad – IPO 2014), organizuojama Filosofijos katedros. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »