Tarptautinėje filosofijos olimpiadoje lietuvaičiai iškovojo auksą, sidabrą ir bronzą

Publikuota: 2014 m. gegužės 19 d. pirmadienis

Gegužės 15–18 pirmą kartą Lietuvoje vykusioje tarptautinėje filosofijos olimpiadoje mūsų šalies atstovai pasirodė puikiai – pelnyti net trys medaliai ir pagyrimo raštas. 

Aukso medalį iškovojo Vilniaus licėjaus abiturientas Lukas Jonuška, sidabro medalis atiteko taip pat šios mokyklos abiturientui Tadui Temčinui, bronza – Kauno jėzuitų gimnazijos abiturientui Justinui Mickui. Pagyrimo raštas įteiktas Kauno jėzuitų gimnazijos 3 klasės mokinei Rūtai Karpauskaitei. 

Vakar olimpiados nugalėtojai iškilmingai apdovanoti Lietuvos mokslų akademijoje. Aukso medalius taip pat pelnė Suomijos, Vokietijos ir Rumunijos jaunieji filosofai.

„Puikus Lietuvos mokinių pasirodymas šių metų olimpiadoje – nėra atsitiktinis dalykas. Buvo daug ir nuosekliai dirbta. Po nacionalinės olimpiados iki pat paskutinės tarptautinės olimpiados savaitės mūsų mokiniai ruošėsi, praktikavosi rašyti esė anglų kalba. Šių metų mokinių pasiekimai olimpiadoje liudija, kad Lietuvos mokyklose, bent jau humanitarinėse gimnazijų klasėse, kaip, pavyzdžiui, Prancūzijoje bei Italijoje, yra galimas filosofijos kaip disciplinos dėstymas“,– pasibaigus olimpiadai sakė 2014 m. olimpiados prezidentė Lietuvos edukologijos universiteto Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova. 

Olimpiadoje dalyvavę 89 mokiniai iš 41 pasaulio valstybės rašė filosofinę esė pasirinkta (ne gimtąja) kalba: anglų, prancūzų, vokiečių arba ispanų. Šiemet tarptautinė filosofijos olimpiada buvo skirta Kaune gimusiam vienam žymiausių XX amžiaus dialogo filosofų Emanueliui Levinui. Olimpiados tema – „Emmanuelis Levinas: begalybė ir kito veidas“.

Olimpiadą organizavo: Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos edukologijos universitetas. 

Lietuva tarptautinėse filosofijos olimpiadose dalyvauja nuo 1997 metų. Šiemet Luko Jonuškos pelnytas aukso medalis – antrasis istorijoje: 2012 m. Norvegijoje aukso medalį iškovojo šiuo metu Oksfordo universitete studijuojantis buvęs Vilniaus licėjaus mokinys Tadas Kriščiūnas. Lietuvos jaunieji filosofai taip pat ne kartą buvo apdovanoti pagyrimo raštais.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasaulyje didžiausia Tarptautinė filosofijos olimpiada – LEU

2014 m. gegužės 15–18 dienomis Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete (LEU IF) vyks jau 22-oji Tarptautinė filosofijos olimpiada (International Philosophy Olympiad – IPO 2014), organizuojama Filosofijos katedros. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »