Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Taivane Lietuvos mokiniai pelnė bronzą

Publikuota: 2014 m. liepos 22 d. antradienis

Iš 26-iosios tarptautinės informatikos olimpiados, vykusios Taipėjuje, Taivane, liepos 13–20 d., lietuviai grįžta iškovoję du bronzos medalius.

Šiemet tarptautinėje informatikos olimpiadoje dalyvavo 311 mokinių iš 82 šalių.

Sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė penkis šimtukus Brandos egzaminuose gavęs Vilniaus licėjaus dvyliktokas Mantas Pajarskas – jis iškovojo bronzos medalį. M. Pajarskui šis medalis ne pirmasis. Balandžio pabaigoje vykusioje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje jis irgi pelnė bronzos medalį.

Bronzos medalį taip pat parveža vienuoliktokas Domantas Jadenkus iš Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos.

Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Lietuvai dar atstovavo abiturientas Kasparas Masiukas iš KTU gimnazijos ir Vilniaus licėjaus devintokas Gustas Mockus.

Mantas Pajarskas, Domantas Jadenkus ir Kasparas Masiukas olimpiadai ruošėsi Vilniaus universiteto Šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje. Gustą Mockų olimpiadai ruošė Vilniaus licėjaus mokytoja metodininkė Irina Čibiraitė.

Komandai vadovavo dr. Jūratė Skūpienė (Vilniaus universitetas) bei 2014 metų Baltijos šalių informatikos olimpiados, vykusios Lietuvoje, techninio komiteto vadovas Motiejus Jakštys, šiuo metu dirbantis SpilGames, Nyderlanduose. 

Jau antrus metus iš eilės vieno iš šešių dalyviams duodamų spręsti uždavinių autorius yra lietuvis Vytautas Gruslys, Kembridžo universiteto (Jungtinė Karalystė) doktorantas. Jo uždavinys Geležinkelis (angl. Rail) buvo pateiktas olimpiados dalyviams pirmąją sprendimo dieną. V. Gruslys buvo pakviestas į 2014 m. olimpiados mokslinį komitetą ir kartu su komanda vyko į Taipėjų. Komandą taip pat lydėjo Vilniaus universiteto profesorė Valentina Dagienė, informatikos olimpiados tarptautinio komiteto narė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »