Tarptautiniame reitinge „U-Multirank“ – aukščiausi KTU įvertinimai

Publikuota: 2015 m. kovo 30 d. pirmadienis

Paskelbtas antrasis tarptautinis „U-Multirank“ reitingas, kuriame šiemet dalyvavo 1 200 aukštųjų mokyklų iš 83 pasaulio šalių. Kauno technologijos universitetas (KTU) šiame reitinge gavo net 9 aukščiausius įvertinimus keturiose kategorijose (iš penkių).

„Mūsų kryptingas darbas davė labai gerų rezultatų – universiteto vertinimas pakilo net penkiose pozicijose“, – rezultatus komentuoja KTU Strateginio planavimo ir kokybės direktorė Solveiga Buožiūtė.

Aukščiausią įvertinimą (1 balą iš 5 galimų) KTU gavo tarpdisciplininių publikacijų, privataus kapitalo pritraukimo, prie universiteto įkurtų jaunųjų įmonių, tarptautinių studijų programų, studentų įsidarbinimo ir praktikos subkategorijose.

Kaip ir praėjusiaisiais metais, lyderiaujančias pozicijas KTU užima pagal indėlį į regiono vystymąsi ir mokymo kokybės kategorijose. Universiteto tarptautiškumo rodikliai, lyginant su praėjusiaisiais metais, smarkiai šoktelėjo į viršų.

Europos Komisijos finansuojamas „U-Multirank“ remiasi visiškai nauja reitingavimo sistema. Šiame reitinge universitetai ne išrikiuojami į „Top 100“ nuo „geriausiojo“ iki „blogiausiojo“, o įvertinamos aukštųjų mokyklų stipriosios ir silpnosios pusės pagal įvairias kategorijas. Rezultatai pateikiami taip, kad vartotojas galėtų pasirinkti palyginti panašias institucijas pagal tuos pačius, jį dominančius, kriterijus.

„U-Multirank“ vertina universitetus 31 skirtingoje subkategorijoje, todėl atsiskleidžia aukštųjų mokyklų unikalumas. Pavyzdžiui, nors Harvardo universitetas (JAV) ir Masačusetso technologijos institutas (JAV) laimi publikacijų ir patentų kategorijoje, Reutlingeno taikomųjų mokslų universitetas (Vokietija) juos lenkia bendrų publikacijų su verslu procentu. Pagal studentų mobilumą pirmauja IESEG verslo mokykla Lilyje (Prancūzija).

„Nė vienas universitetas nedaro visko aukščiausiu lygiu. Tik 8 proc. visų aukštųjų mokyklų įvertinamos „labai gerai“ (t. y. gauna daugiau nei 10 aukščiausiųjų įvertinimų) plačiame veiklų spektre, tačiau net 50 proc. iš jų gauna pačius aukščiausius įvertinimus specifinėse srityse“, – reitingo privalumą pabrėžia Fransas van Vughtas „U-Multirank“ jungtinio projekto lyderis.

„U-Multirank“ reitinge buvo apdorota 21 tūkstantis institucinių duomenų ir 37 tūkstančiai duomenų iš atskirų mokslo krypčių, įvertinta daugiau nei 1 800 fakultetų ir 7 500 studijų programų septyniose studijų srityse. Tai – pats didžiausias ir pats informatyviausias iš tarptautinių universitetų reitingų.

2016-ųjų „U-Multirank“ rezultatai bus paskelbti kitų metų kovo mėnesį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »