Tarptautiniame reitinge „U-Multirank“ – aukščiausi KTU įvertinimai

Publikuota: 2015 m. kovo 30 d. pirmadienis

Paskelbtas antrasis tarptautinis „U-Multirank“ reitingas, kuriame šiemet dalyvavo 1 200 aukštųjų mokyklų iš 83 pasaulio šalių. Kauno technologijos universitetas (KTU) šiame reitinge gavo net 9 aukščiausius įvertinimus keturiose kategorijose (iš penkių).

„Mūsų kryptingas darbas davė labai gerų rezultatų – universiteto vertinimas pakilo net penkiose pozicijose“, – rezultatus komentuoja KTU Strateginio planavimo ir kokybės direktorė Solveiga Buožiūtė.

Aukščiausią įvertinimą (1 balą iš 5 galimų) KTU gavo tarpdisciplininių publikacijų, privataus kapitalo pritraukimo, prie universiteto įkurtų jaunųjų įmonių, tarptautinių studijų programų, studentų įsidarbinimo ir praktikos subkategorijose.

Kaip ir praėjusiaisiais metais, lyderiaujančias pozicijas KTU užima pagal indėlį į regiono vystymąsi ir mokymo kokybės kategorijose. Universiteto tarptautiškumo rodikliai, lyginant su praėjusiaisiais metais, smarkiai šoktelėjo į viršų.

Europos Komisijos finansuojamas „U-Multirank“ remiasi visiškai nauja reitingavimo sistema. Šiame reitinge universitetai ne išrikiuojami į „Top 100“ nuo „geriausiojo“ iki „blogiausiojo“, o įvertinamos aukštųjų mokyklų stipriosios ir silpnosios pusės pagal įvairias kategorijas. Rezultatai pateikiami taip, kad vartotojas galėtų pasirinkti palyginti panašias institucijas pagal tuos pačius, jį dominančius, kriterijus.

„U-Multirank“ vertina universitetus 31 skirtingoje subkategorijoje, todėl atsiskleidžia aukštųjų mokyklų unikalumas. Pavyzdžiui, nors Harvardo universitetas (JAV) ir Masačusetso technologijos institutas (JAV) laimi publikacijų ir patentų kategorijoje, Reutlingeno taikomųjų mokslų universitetas (Vokietija) juos lenkia bendrų publikacijų su verslu procentu. Pagal studentų mobilumą pirmauja IESEG verslo mokykla Lilyje (Prancūzija).

„Nė vienas universitetas nedaro visko aukščiausiu lygiu. Tik 8 proc. visų aukštųjų mokyklų įvertinamos „labai gerai“ (t. y. gauna daugiau nei 10 aukščiausiųjų įvertinimų) plačiame veiklų spektre, tačiau net 50 proc. iš jų gauna pačius aukščiausius įvertinimus specifinėse srityse“, – reitingo privalumą pabrėžia Fransas van Vughtas „U-Multirank“ jungtinio projekto lyderis.

„U-Multirank“ reitinge buvo apdorota 21 tūkstantis institucinių duomenų ir 37 tūkstančiai duomenų iš atskirų mokslo krypčių, įvertinta daugiau nei 1 800 fakultetų ir 7 500 studijų programų septyniose studijų srityse. Tai – pats didžiausias ir pats informatyviausias iš tarptautinių universitetų reitingų.

2016-ųjų „U-Multirank“ rezultatai bus paskelbti kitų metų kovo mėnesį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »