Tarptautinis matematiko įvertinimas – paskata jauniems mokslininkams

Publikuota: 2016 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Matematikos ir informatikos instituto profesorius emeritas Antanas Žilinskas konferencijoje „NUMTA 2016“ (Numerical Computations: Theory and Algorithms), vykusioje Pice (Kalabrija, Italija), už mokslo rezultatų visumą ir jų įtaką mokslo krypčiai įvertintas tarptautiniu apdovanojimu.

Konferencijos tikslas – apsvarstyti naujausius perspektyviausių tyrimų rezultatus informatikos ir taikomosios matematikos sankirtoje. Viena pagrindinių temų buvo globalioji optimizacija. Prof. A. Žilinskas kaip kviestinis pranešėjas šioje konferencijoje skaitė plenarinę paskaitą apie statistiniais modeliais pagrįstus globaliosios optimizacijos metodus. Šios tematikos tyrimus profesorius vykdo nuo savo mokslinės veiklos pradžios.

„Apdovanojimas buvo tikrai maloni staigmena. Pripažinimas būtent tokia forma man yra pirmas“, – džiaugiasi profesorius. Jis mano, kad šis tarptautinis įvertinimas sudomins ir paskatins jaunus tyrėjus pradėti šios perspektyvios mokslo srities darbus, padidins galimybę gauti grantų.

Tai ne pirmasis prof. A. Žilinsko tarptautinis mokslo bendruomenės įvertinimas. Dvi mokslininko jubiliejines sukaktis „Springer“ leidykla pažymėjo knygomis „Models and Algorithms for Global Optimization“ (2007) ir „Advances in Stochastic and Deterministic Global Optimization“ (2016) bei specialiu žurnalo „Informatica“ numeriu (2016, Nr. 2), kuriems straipsnius parašė pripažinti tarptautiniai optimizacijos ekspertai. Prof. A. Žilinsko mokslinę veiklą puošia Lietuvos mokslo premija (2001) ir VU profesoriaus emerito statusas (2015).

Prof. A. Žilinsko mokslinių tyrinėjimų sritis – globalioji optimizacija. Jis kartu su doktorantais kuria naujus algoritmus ir bando juos pritaikyti konkrečiuose optimalaus projektavimo darbuose.

Lietuvos mokslininkai šioje srityje yra pasiekę tarptautiniu mastu pripažintų rezultatų. Pastarasis profesoriaus teorinio darbo rezultatas – monografija „Non-Convex Multi-Objective Optimization“, parašyta su bendraautoriais profesoriais P. Pardalosu ir J. Žilinsku. Ją kitų metų pradžioje išleis leidykla „Springer“. Vienas svarbesnių taikomųjų profesoriaus darbų – kartu su prof. R. Baronu ir doktorantu L. Litvinu vykdytas optimalaus biojutiklių projektavimo tyrimas. Šio tyrimo rezultatai paskelbti prestižiniame mokslo žurnale „Electrochimica Acta“. Straipsnyje sujungti trijų mokslininkų darbai: prof. R. Barono sukurti kompiuterinio modeliavimo algoritmai, prof. A. Žilinsko pasiūlyta optimizavimo metodika ir doktoranto L. Litvino atlikti kompiuterinio modeliavimo / optimizavimo eksperimentų rezultatai.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »