Tarptautinis matematiko įvertinimas – paskata jauniems mokslininkams

Publikuota: 2016 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Matematikos ir informatikos instituto profesorius emeritas Antanas Žilinskas konferencijoje „NUMTA 2016“ (Numerical Computations: Theory and Algorithms), vykusioje Pice (Kalabrija, Italija), už mokslo rezultatų visumą ir jų įtaką mokslo krypčiai įvertintas tarptautiniu apdovanojimu.

Konferencijos tikslas – apsvarstyti naujausius perspektyviausių tyrimų rezultatus informatikos ir taikomosios matematikos sankirtoje. Viena pagrindinių temų buvo globalioji optimizacija. Prof. A. Žilinskas kaip kviestinis pranešėjas šioje konferencijoje skaitė plenarinę paskaitą apie statistiniais modeliais pagrįstus globaliosios optimizacijos metodus. Šios tematikos tyrimus profesorius vykdo nuo savo mokslinės veiklos pradžios.

„Apdovanojimas buvo tikrai maloni staigmena. Pripažinimas būtent tokia forma man yra pirmas“, – džiaugiasi profesorius. Jis mano, kad šis tarptautinis įvertinimas sudomins ir paskatins jaunus tyrėjus pradėti šios perspektyvios mokslo srities darbus, padidins galimybę gauti grantų.

Tai ne pirmasis prof. A. Žilinsko tarptautinis mokslo bendruomenės įvertinimas. Dvi mokslininko jubiliejines sukaktis „Springer“ leidykla pažymėjo knygomis „Models and Algorithms for Global Optimization“ (2007) ir „Advances in Stochastic and Deterministic Global Optimization“ (2016) bei specialiu žurnalo „Informatica“ numeriu (2016, Nr. 2), kuriems straipsnius parašė pripažinti tarptautiniai optimizacijos ekspertai. Prof. A. Žilinsko mokslinę veiklą puošia Lietuvos mokslo premija (2001) ir VU profesoriaus emerito statusas (2015).

Prof. A. Žilinsko mokslinių tyrinėjimų sritis – globalioji optimizacija. Jis kartu su doktorantais kuria naujus algoritmus ir bando juos pritaikyti konkrečiuose optimalaus projektavimo darbuose.

Lietuvos mokslininkai šioje srityje yra pasiekę tarptautiniu mastu pripažintų rezultatų. Pastarasis profesoriaus teorinio darbo rezultatas – monografija „Non-Convex Multi-Objective Optimization“, parašyta su bendraautoriais profesoriais P. Pardalosu ir J. Žilinsku. Ją kitų metų pradžioje išleis leidykla „Springer“. Vienas svarbesnių taikomųjų profesoriaus darbų – kartu su prof. R. Baronu ir doktorantu L. Litvinu vykdytas optimalaus biojutiklių projektavimo tyrimas. Šio tyrimo rezultatai paskelbti prestižiniame mokslo žurnale „Electrochimica Acta“. Straipsnyje sujungti trijų mokslininkų darbai: prof. R. Barono sukurti kompiuterinio modeliavimo algoritmai, prof. A. Žilinsko pasiūlyta optimizavimo metodika ir doktoranto L. Litvino atlikti kompiuterinio modeliavimo / optimizavimo eksperimentų rezultatai.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »