Tarptautinis matematiko įvertinimas – paskata jauniems mokslininkams

Publikuota: 2016 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Matematikos ir informatikos instituto profesorius emeritas Antanas Žilinskas konferencijoje „NUMTA 2016“ (Numerical Computations: Theory and Algorithms), vykusioje Pice (Kalabrija, Italija), už mokslo rezultatų visumą ir jų įtaką mokslo krypčiai įvertintas tarptautiniu apdovanojimu.

Konferencijos tikslas – apsvarstyti naujausius perspektyviausių tyrimų rezultatus informatikos ir taikomosios matematikos sankirtoje. Viena pagrindinių temų buvo globalioji optimizacija. Prof. A. Žilinskas kaip kviestinis pranešėjas šioje konferencijoje skaitė plenarinę paskaitą apie statistiniais modeliais pagrįstus globaliosios optimizacijos metodus. Šios tematikos tyrimus profesorius vykdo nuo savo mokslinės veiklos pradžios.

„Apdovanojimas buvo tikrai maloni staigmena. Pripažinimas būtent tokia forma man yra pirmas“, – džiaugiasi profesorius. Jis mano, kad šis tarptautinis įvertinimas sudomins ir paskatins jaunus tyrėjus pradėti šios perspektyvios mokslo srities darbus, padidins galimybę gauti grantų.

Tai ne pirmasis prof. A. Žilinsko tarptautinis mokslo bendruomenės įvertinimas. Dvi mokslininko jubiliejines sukaktis „Springer“ leidykla pažymėjo knygomis „Models and Algorithms for Global Optimization“ (2007) ir „Advances in Stochastic and Deterministic Global Optimization“ (2016) bei specialiu žurnalo „Informatica“ numeriu (2016, Nr. 2), kuriems straipsnius parašė pripažinti tarptautiniai optimizacijos ekspertai. Prof. A. Žilinsko mokslinę veiklą puošia Lietuvos mokslo premija (2001) ir VU profesoriaus emerito statusas (2015).

Prof. A. Žilinsko mokslinių tyrinėjimų sritis – globalioji optimizacija. Jis kartu su doktorantais kuria naujus algoritmus ir bando juos pritaikyti konkrečiuose optimalaus projektavimo darbuose.

Lietuvos mokslininkai šioje srityje yra pasiekę tarptautiniu mastu pripažintų rezultatų. Pastarasis profesoriaus teorinio darbo rezultatas – monografija „Non-Convex Multi-Objective Optimization“, parašyta su bendraautoriais profesoriais P. Pardalosu ir J. Žilinsku. Ją kitų metų pradžioje išleis leidykla „Springer“. Vienas svarbesnių taikomųjų profesoriaus darbų – kartu su prof. R. Baronu ir doktorantu L. Litvinu vykdytas optimalaus biojutiklių projektavimo tyrimas. Šio tyrimo rezultatai paskelbti prestižiniame mokslo žurnale „Electrochimica Acta“. Straipsnyje sujungti trijų mokslininkų darbai: prof. R. Barono sukurti kompiuterinio modeliavimo algoritmai, prof. A. Žilinsko pasiūlyta optimizavimo metodika ir doktoranto L. Litvino atlikti kompiuterinio modeliavimo / optimizavimo eksperimentų rezultatai.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU – antras Lietuvoje pagal europinio lygio studijų programų skaičių

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame Lietuvos universitetų studijų krypčių vertinime Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau išlaikė lyderiaujančias pozicijas. skaityti »

Aplinkos ministerijoje apdovanoti sumaniausi moksleiviai

Aplinkos ministerijoje vakar buvo apdovanoti darbščiausi ir sumaniausi moksleiviai iš visos Lietuvos – ekodizaino konkurso „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“ nugalėtojai. skaityti »

Šalies aukštųjų mokyklų dalykiniame reitinge – Vilniaus universiteto lyderystė

Trečiąkart žurnalo „Reitingai” pristatytame dalykiniame reitinge Vilniaus universitetas (VU) įvertintas kaip geriausias 31 bakalauro ir 32 magistrantūros studijų kryptyse, o dar vienoje – vienintelis tos magistro studijų krypties studijas vykdantis universitetas. skaityti »

Helsinkio hakatone rytdienos inovacijas kūrė „GIFTed.COMM“ studentai

1500 geriausių programuotojų, dizainerių, inžinierių ir entreprenerių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių metų pabaigoje rinkosi į didžiausią Europoje hakatoną (angl. hackathon) „Junction 2016“, vykusį Suomijos sostinėje Helsinkyje. skaityti »

Profesinis mokymas: kas trukdo įgauti pagreitį?

Lietuvoje jau kuris laikas formuojasi nauja tendencija, kad į profesines mokyklas stoja vis daugiau žmonių, baigusių universitetus. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Roberto Dargio, tai rodo, kad mūsų švietimo sistemoje naudojami resursai prasilenkia. skaityti »

Lietuvos mokslininkų atradimą pripažino pasaulio mokslo elitas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų komanda dirbo ieškodama efektyvesnių būdų išgauti energiją iš biomasės – žemės ūkio ar maisto atliekų, nuotekų, panaudotų aliejų, be tikslo supūvančių augalų, taip pat ir biologinės kilmės terpių. skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui įteiktas Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimas

Gruodžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimą. skaityti »

Didžiosios Britanijos mokslininkai tyrė „lietuviškumą“ studentų tekstuose

Mokslininkai iš Lankasterio universiteto (Jungtinė Karalystė) Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vykdė „pilotinį“ tyrimą, skirtą atskleisti lietuvių nacionalinio identiteto subtilybes studentų pateiktuose darbuose. skaityti »

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Įsteigta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų asociacija

Gruodžio 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete susirinko vieni žymiausių universiteto absolventų, kurie tapo savo Alma Mater alumnų asociacijos steigėjais. skaityti »