Tarptautinis matematiko įvertinimas – paskata jauniems mokslininkams

Publikuota: 2016 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Matematikos ir informatikos instituto profesorius emeritas Antanas Žilinskas konferencijoje „NUMTA 2016“ (Numerical Computations: Theory and Algorithms), vykusioje Pice (Kalabrija, Italija), už mokslo rezultatų visumą ir jų įtaką mokslo krypčiai įvertintas tarptautiniu apdovanojimu.

Konferencijos tikslas – apsvarstyti naujausius perspektyviausių tyrimų rezultatus informatikos ir taikomosios matematikos sankirtoje. Viena pagrindinių temų buvo globalioji optimizacija. Prof. A. Žilinskas kaip kviestinis pranešėjas šioje konferencijoje skaitė plenarinę paskaitą apie statistiniais modeliais pagrįstus globaliosios optimizacijos metodus. Šios tematikos tyrimus profesorius vykdo nuo savo mokslinės veiklos pradžios.

„Apdovanojimas buvo tikrai maloni staigmena. Pripažinimas būtent tokia forma man yra pirmas“, – džiaugiasi profesorius. Jis mano, kad šis tarptautinis įvertinimas sudomins ir paskatins jaunus tyrėjus pradėti šios perspektyvios mokslo srities darbus, padidins galimybę gauti grantų.

Tai ne pirmasis prof. A. Žilinsko tarptautinis mokslo bendruomenės įvertinimas. Dvi mokslininko jubiliejines sukaktis „Springer“ leidykla pažymėjo knygomis „Models and Algorithms for Global Optimization“ (2007) ir „Advances in Stochastic and Deterministic Global Optimization“ (2016) bei specialiu žurnalo „Informatica“ numeriu (2016, Nr. 2), kuriems straipsnius parašė pripažinti tarptautiniai optimizacijos ekspertai. Prof. A. Žilinsko mokslinę veiklą puošia Lietuvos mokslo premija (2001) ir VU profesoriaus emerito statusas (2015).

Prof. A. Žilinsko mokslinių tyrinėjimų sritis – globalioji optimizacija. Jis kartu su doktorantais kuria naujus algoritmus ir bando juos pritaikyti konkrečiuose optimalaus projektavimo darbuose.

Lietuvos mokslininkai šioje srityje yra pasiekę tarptautiniu mastu pripažintų rezultatų. Pastarasis profesoriaus teorinio darbo rezultatas – monografija „Non-Convex Multi-Objective Optimization“, parašyta su bendraautoriais profesoriais P. Pardalosu ir J. Žilinsku. Ją kitų metų pradžioje išleis leidykla „Springer“. Vienas svarbesnių taikomųjų profesoriaus darbų – kartu su prof. R. Baronu ir doktorantu L. Litvinu vykdytas optimalaus biojutiklių projektavimo tyrimas. Šio tyrimo rezultatai paskelbti prestižiniame mokslo žurnale „Electrochimica Acta“. Straipsnyje sujungti trijų mokslininkų darbai: prof. R. Barono sukurti kompiuterinio modeliavimo algoritmai, prof. A. Žilinsko pasiūlyta optimizavimo metodika ir doktoranto L. Litvino atlikti kompiuterinio modeliavimo / optimizavimo eksperimentų rezultatai.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »