Techninių specialybių studentams nedarbas negresia

Publikuota: 2014 m. balandžio 8 d. antradienis

Verslo įmonės potencialių darbuotojų vis dažniau ieško universitetuose. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai praėjusiais metais sulaukė 40 proc. daugiau darbo pasiūlymų nei 2012-aisiais. Atliktos apklausos duomenimis, daugiau nei 50 proc. visų studijuojančiųjų pradeda dirbti jau studijų metais.

„Pagrindiniais veiksniais, lemiančiais gerus įsidarbinimo rezultatus, studentai laiko ne tik asmenines savybes, bet ir darbo patirtį, studijas universitete, socialinius ryšius“, – sakė VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė Vilma Navikienė.

VGTU organizuojamos „Karjeros dienos“ – viena pirmųjų progų studentams susipažinti su darbdaviais. Įpusėjus „Karjeros dienoms“, daugiau nei 2 tūkst. studentų išklausė apie 30 atvirų paskaitų, susitiko su pramogų pasaulio, verslo lyderiais, dalyvavo įmonių kontaktų mugėje, kur praktikavosi prieš tikrus darbo pokalbius ar ieškojo praktikos, darbo vietų.

Remiantis 2013 m. Lietuvos darbo biržos duomenimis, pagal įsidarbinimo rezultatus VGTU pirmauja Elektronikos, Fundamentinių mokslų, Mechanikos fakultetai. Juose yra bent po kelias studijų programas, kurių absolventai įsidarbina 100 proc. Darbo rinkoje paklausūs ir kitų universiteto specialybių absolventai: kūrybinių industrijų absolventų įsidarbinimo rodiklis – 89 proc., transporto inžinierių – 92 proc.

Universitete palaikomi, skatinami ir kiti ryšiai su verslo įmonėmis: jų atstovai dalyvauja studijų programų kūrime ir atnaujinime, veda paskaitas, siūlo kursinių bei baigiamųjų darbų temas, dalyvauja studentų karjeros formavimo procese.

„Modernios įmonės supranta, kad jų plėtros pamatas – naujos, šviežios idėjos, kurias atneša iniciatyvūs, gabūs specialistai, todėl jos noriai įsitraukia į universiteto studentų žinių, įgūdžių ir karjeros ugdymo procesus“, – sakė V. Navikienė.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »