Tęsiamas bendradarbiavimas su Ukraina mokslo ir technologijų srityje

Publikuota: 2011 m. lapkričio 22 d. antradienis

Lapkričio 22 d. Kijeve švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir Ukrainos valstybinės mokslo, inovacijų ir informatizacijos agentūros vadovas Vladimiras Seminoženka pasirašė Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje 2011–2015 m. programą. Ši programa sukuria teisinį pagrindą tolesniam bendradarbiavimui, skatina viešų ir privačių mokslinių tyrimų institucijų ir pramonės partnerystę bei naujas iniciatyvas mokslo srityje. Nuo 2002 metų pagal šią programą buvo finansuota daugiau kaip 60 mokslinių tyrimų projektų.

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje ministras G. Steponavičius dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos Prezidentinės tarybos posėdyje, kurio metu ir buvo pasirašyta dvišalį bendradarbiavimą mokslo ir technologijų srityje pratęsianti programa.

Numatyta, kad švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius taip pat susitiks su Ukrainos švietimo, mokslo, jaunimo reikalų ir sporto ministru Dmitrijumi Tabačniku. Bus aptarti bendradarbiavimo aukštojo mokslo srityje klausimai, pasikeista informacija apie šiuo metu vykdomas pertvarkas. Po ministrų susitikimo numatytas vizitas į Ukrainos nacionalinį Kijevo politechnikos universitetą ir prie šio universiteto veikiantį technologijų parką.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »