Tiksliųjų mokslų žinios ir verslumo gebėjimai – sėkminga ateities karjera

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Šiandieninė darbo rinka atskleidžia naujų realijų – darbdaviai itin vertina, ieško ir geriausias sąlygas užtikrina specialistams, kurių kompetencijų „bagaže“ telpa ne tik tiksliųjų, inžinerinių, technologijos sričių žinios, bet ir stiprūs ekonomikos, organizavimo, valdymo, lyderystės gebėjimai. Šie profesionalai pasižymi lankstumu, argumentuotai priima vadybinius sprendimus verslo technologinės aplinkos kontekste, siūlo, inicijuoja sprendimus, ugdo komandinio ar savarankiško darbo įgūdžius, sėkmingai siekia tikslų aukšto lygio kompanijose.

UAB ,,Alliance for Recruitment”, vienos iš sparčiausiai augančios personalo paieškos ir atrankos įmonės Lietuvoje partneris bei vystymo direktorius Andrius Francas teigia, jog tarpdisciplininės studijos yra šiuolaikinis sprendimas. „Šiandieniniame versle jaučiamas lūkestis turėti srities žinovą ir dar vadybininką. Ar tai būtų klientų aptarnavimas, ar pardavimas – daugumai reikia, kad darbuotojas ir išmanytų verslo procesus, ir turėtų supratimą apie gilesnę veiklos kryptį. Dažnai kyla klausimas kaip šituos abu dalykus suderinti, kaip turėti gerą inžinierių–vadybininką? Juk pardavinėdamas įrankius gamybos ar technikos direktoriui apie orą pakalbėsi tik pirmas 3 minutes, vėliau reikės aiškinti įrankių specifiką, privalumus ir skirtumus, kokybinius parametrus, pritaikomumą vienuose ar kituose gamybiniuose procesuose“, – pasakoja A. Francas. Personalo atrankos specialisto nuomone, studijos, kuriose studentai įgytų tiek realiais šiuolaikiniais vadybos principais paremtų žinių, tiek naujausių technologinių žinių, garantuoja konkurencingų specialistų parengimą.

Šiuos kriterijus atitinka KTU EVF siūloma magistrantūros studijų programa „Technologijų vadyba“. Šios magistrantūros studijų programos rengėjai tikina, jog būsimieji magistrai, savo ankstesnių kompetencijų portfelį papildę technologijų vadybos žiniomis, praktiniais įgūdžiais, bus orientuoti į verslo produkcijos sukūrimą ir profesionaliai pasirengę dirbti vadovaujantį darbą įvairiuose įmonių vertės kūrimo grandinės etapuose: naujų produktų kūrimo, gamybos, logistikos, klientų aptarnavimo, informacinių technologijų infrastruktūros priežiūros padaliniuose.

Magistrantūros studijų programa „Technologijų vadyba“ yra tikslingai orientuota į technologijos, fizinių ar biomedicinos mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį įgijusius absolventus. Nors šie pasižymi stipriomis minėtų sričių žiniomis, jiems trūksta įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų sėkmingai kurti produktus šiuolaikinei rinkai, dirbti įvairių lygių vadovaujantį darbą įmonėse bei susitelkti į gaminių kūrimą bei teikimą rinkoms. Be to, „Technologijų vadybos“ programa siekia ugdyti gebėjimus, susijusius su sistemingu ir kūrybišku technologijų, inžinerinių ir verslo, vadybos žinių integravimu sudėtingoms problemoms spręsti.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »