Tiksliųjų mokslų žinios ir verslumo gebėjimai – sėkminga ateities karjera

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Šiandieninė darbo rinka atskleidžia naujų realijų – darbdaviai itin vertina, ieško ir geriausias sąlygas užtikrina specialistams, kurių kompetencijų „bagaže“ telpa ne tik tiksliųjų, inžinerinių, technologijos sričių žinios, bet ir stiprūs ekonomikos, organizavimo, valdymo, lyderystės gebėjimai. Šie profesionalai pasižymi lankstumu, argumentuotai priima vadybinius sprendimus verslo technologinės aplinkos kontekste, siūlo, inicijuoja sprendimus, ugdo komandinio ar savarankiško darbo įgūdžius, sėkmingai siekia tikslų aukšto lygio kompanijose.

UAB ,,Alliance for Recruitment”, vienos iš sparčiausiai augančios personalo paieškos ir atrankos įmonės Lietuvoje partneris bei vystymo direktorius Andrius Francas teigia, jog tarpdisciplininės studijos yra šiuolaikinis sprendimas. „Šiandieniniame versle jaučiamas lūkestis turėti srities žinovą ir dar vadybininką. Ar tai būtų klientų aptarnavimas, ar pardavimas – daugumai reikia, kad darbuotojas ir išmanytų verslo procesus, ir turėtų supratimą apie gilesnę veiklos kryptį. Dažnai kyla klausimas kaip šituos abu dalykus suderinti, kaip turėti gerą inžinierių–vadybininką? Juk pardavinėdamas įrankius gamybos ar technikos direktoriui apie orą pakalbėsi tik pirmas 3 minutes, vėliau reikės aiškinti įrankių specifiką, privalumus ir skirtumus, kokybinius parametrus, pritaikomumą vienuose ar kituose gamybiniuose procesuose“, – pasakoja A. Francas. Personalo atrankos specialisto nuomone, studijos, kuriose studentai įgytų tiek realiais šiuolaikiniais vadybos principais paremtų žinių, tiek naujausių technologinių žinių, garantuoja konkurencingų specialistų parengimą.

Šiuos kriterijus atitinka KTU EVF siūloma magistrantūros studijų programa „Technologijų vadyba“. Šios magistrantūros studijų programos rengėjai tikina, jog būsimieji magistrai, savo ankstesnių kompetencijų portfelį papildę technologijų vadybos žiniomis, praktiniais įgūdžiais, bus orientuoti į verslo produkcijos sukūrimą ir profesionaliai pasirengę dirbti vadovaujantį darbą įvairiuose įmonių vertės kūrimo grandinės etapuose: naujų produktų kūrimo, gamybos, logistikos, klientų aptarnavimo, informacinių technologijų infrastruktūros priežiūros padaliniuose.

Magistrantūros studijų programa „Technologijų vadyba“ yra tikslingai orientuota į technologijos, fizinių ar biomedicinos mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį įgijusius absolventus. Nors šie pasižymi stipriomis minėtų sričių žiniomis, jiems trūksta įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų sėkmingai kurti produktus šiuolaikinei rinkai, dirbti įvairių lygių vadovaujantį darbą įmonėse bei susitelkti į gaminių kūrimą bei teikimą rinkoms. Be to, „Technologijų vadybos“ programa siekia ugdyti gebėjimus, susijusius su sistemingu ir kūrybišku technologijų, inžinerinių ir verslo, vadybos žinių integravimu sudėtingoms problemoms spręsti.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. skaityti »

Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. skaityti »

Seimas siūlo Vyriausybei parengti siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 2 susilaikius, priėmė nutarimą „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo“. skaityti »

Naujoje knygoje – patarimai, kaip bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais

Gruodžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Maly Danino knyga „Vesk savo vaiką į sėkmę“. skaityti »

Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka atnaujintais fasadais

Po aštuonerius metus trukusių fasadų tvarkybos darbų Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka lankytojus pastebimai atnaujintas ir tuo pačiu metu ─ išlaikęs autentišką architektūrinę vertę. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba mini 25-metį

Lietuvos mokslo taryba renkasi į paskutinį 2016 metų plenarinį posėdį, kuris yra skiriamas Lietuvos mokslo tarybos 25-mečiui. skaityti »

VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. skaityti »

ŠMM ir verslas sutaria dėl švietimo sistemoje būtinų pokyčių

Mokytojų rengimas, mokymo programų atnaujinimas, profesinis orientavimas, neformalus ugdymas, švietimo iššūkiai regionuose, glaudesnis verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas – šias temas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis aptarė su naująja švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. skaityti »

LEU ir VDU atstovai Vilniuje aptarė universitetų jungties procesus

2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje vyko Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovų susitikimas dėl universitetų jungties. skaityti »