Tiksliųjų mokslų žinios ir verslumo gebėjimai – sėkminga ateities karjera

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Šiandieninė darbo rinka atskleidžia naujų realijų – darbdaviai itin vertina, ieško ir geriausias sąlygas užtikrina specialistams, kurių kompetencijų „bagaže“ telpa ne tik tiksliųjų, inžinerinių, technologijos sričių žinios, bet ir stiprūs ekonomikos, organizavimo, valdymo, lyderystės gebėjimai. Šie profesionalai pasižymi lankstumu, argumentuotai priima vadybinius sprendimus verslo technologinės aplinkos kontekste, siūlo, inicijuoja sprendimus, ugdo komandinio ar savarankiško darbo įgūdžius, sėkmingai siekia tikslų aukšto lygio kompanijose.

UAB ,,Alliance for Recruitment”, vienos iš sparčiausiai augančios personalo paieškos ir atrankos įmonės Lietuvoje partneris bei vystymo direktorius Andrius Francas teigia, jog tarpdisciplininės studijos yra šiuolaikinis sprendimas. „Šiandieniniame versle jaučiamas lūkestis turėti srities žinovą ir dar vadybininką. Ar tai būtų klientų aptarnavimas, ar pardavimas – daugumai reikia, kad darbuotojas ir išmanytų verslo procesus, ir turėtų supratimą apie gilesnę veiklos kryptį. Dažnai kyla klausimas kaip šituos abu dalykus suderinti, kaip turėti gerą inžinierių–vadybininką? Juk pardavinėdamas įrankius gamybos ar technikos direktoriui apie orą pakalbėsi tik pirmas 3 minutes, vėliau reikės aiškinti įrankių specifiką, privalumus ir skirtumus, kokybinius parametrus, pritaikomumą vienuose ar kituose gamybiniuose procesuose“, – pasakoja A. Francas. Personalo atrankos specialisto nuomone, studijos, kuriose studentai įgytų tiek realiais šiuolaikiniais vadybos principais paremtų žinių, tiek naujausių technologinių žinių, garantuoja konkurencingų specialistų parengimą.

Šiuos kriterijus atitinka KTU EVF siūloma magistrantūros studijų programa „Technologijų vadyba“. Šios magistrantūros studijų programos rengėjai tikina, jog būsimieji magistrai, savo ankstesnių kompetencijų portfelį papildę technologijų vadybos žiniomis, praktiniais įgūdžiais, bus orientuoti į verslo produkcijos sukūrimą ir profesionaliai pasirengę dirbti vadovaujantį darbą įvairiuose įmonių vertės kūrimo grandinės etapuose: naujų produktų kūrimo, gamybos, logistikos, klientų aptarnavimo, informacinių technologijų infrastruktūros priežiūros padaliniuose.

Magistrantūros studijų programa „Technologijų vadyba“ yra tikslingai orientuota į technologijos, fizinių ar biomedicinos mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį įgijusius absolventus. Nors šie pasižymi stipriomis minėtų sričių žiniomis, jiems trūksta įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų sėkmingai kurti produktus šiuolaikinei rinkai, dirbti įvairių lygių vadovaujantį darbą įmonėse bei susitelkti į gaminių kūrimą bei teikimą rinkoms. Be to, „Technologijų vadybos“ programa siekia ugdyti gebėjimus, susijusius su sistemingu ir kūrybišku technologijų, inžinerinių ir verslo, vadybos žinių integravimu sudėtingoms problemoms spręsti.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »