Tiksliųjų mokslų žinios ir verslumo gebėjimai – sėkminga ateities karjera

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Šiandieninė darbo rinka atskleidžia naujų realijų – darbdaviai itin vertina, ieško ir geriausias sąlygas užtikrina specialistams, kurių kompetencijų „bagaže“ telpa ne tik tiksliųjų, inžinerinių, technologijos sričių žinios, bet ir stiprūs ekonomikos, organizavimo, valdymo, lyderystės gebėjimai. Šie profesionalai pasižymi lankstumu, argumentuotai priima vadybinius sprendimus verslo technologinės aplinkos kontekste, siūlo, inicijuoja sprendimus, ugdo komandinio ar savarankiško darbo įgūdžius, sėkmingai siekia tikslų aukšto lygio kompanijose.

UAB ,,Alliance for Recruitment”, vienos iš sparčiausiai augančios personalo paieškos ir atrankos įmonės Lietuvoje partneris bei vystymo direktorius Andrius Francas teigia, jog tarpdisciplininės studijos yra šiuolaikinis sprendimas. „Šiandieniniame versle jaučiamas lūkestis turėti srities žinovą ir dar vadybininką. Ar tai būtų klientų aptarnavimas, ar pardavimas – daugumai reikia, kad darbuotojas ir išmanytų verslo procesus, ir turėtų supratimą apie gilesnę veiklos kryptį. Dažnai kyla klausimas kaip šituos abu dalykus suderinti, kaip turėti gerą inžinierių–vadybininką? Juk pardavinėdamas įrankius gamybos ar technikos direktoriui apie orą pakalbėsi tik pirmas 3 minutes, vėliau reikės aiškinti įrankių specifiką, privalumus ir skirtumus, kokybinius parametrus, pritaikomumą vienuose ar kituose gamybiniuose procesuose“, – pasakoja A. Francas. Personalo atrankos specialisto nuomone, studijos, kuriose studentai įgytų tiek realiais šiuolaikiniais vadybos principais paremtų žinių, tiek naujausių technologinių žinių, garantuoja konkurencingų specialistų parengimą.

Šiuos kriterijus atitinka KTU EVF siūloma magistrantūros studijų programa „Technologijų vadyba“. Šios magistrantūros studijų programos rengėjai tikina, jog būsimieji magistrai, savo ankstesnių kompetencijų portfelį papildę technologijų vadybos žiniomis, praktiniais įgūdžiais, bus orientuoti į verslo produkcijos sukūrimą ir profesionaliai pasirengę dirbti vadovaujantį darbą įvairiuose įmonių vertės kūrimo grandinės etapuose: naujų produktų kūrimo, gamybos, logistikos, klientų aptarnavimo, informacinių technologijų infrastruktūros priežiūros padaliniuose.

Magistrantūros studijų programa „Technologijų vadyba“ yra tikslingai orientuota į technologijos, fizinių ar biomedicinos mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį įgijusius absolventus. Nors šie pasižymi stipriomis minėtų sričių žiniomis, jiems trūksta įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų sėkmingai kurti produktus šiuolaikinei rinkai, dirbti įvairių lygių vadovaujantį darbą įmonėse bei susitelkti į gaminių kūrimą bei teikimą rinkoms. Be to, „Technologijų vadybos“ programa siekia ugdyti gebėjimus, susijusius su sistemingu ir kūrybišku technologijų, inžinerinių ir verslo, vadybos žinių integravimu sudėtingoms problemoms spręsti.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »