Transporto inžinerijos fakultetas šventė veiklos 20-metį

Publikuota: 2014 m. gegužės 13 d. antradienis

Gegužės 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto darbuotojai minėjo savo veiklos 20-metį.

„Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, kūrėsi ir nauja susisiekimo sistema, kuriai reikėjo naujų specialistų. Tuo metu šalyje nebuvo ruošiami nei geležinkelių, nei aviacijos specialistai. Fakultetas įkurtas 1994 m. kovą VGTU rektoriaus prof. Edmundo Kazimiero Zavadsko įsakymu. Kartu buvo įkurta ir Geležinkelių transporto katedra, šiandien taip pat švenčianti savo gyvavimo dvidešimtmetį“, – jubiliejiniame renginyje kalbėjo Transporto inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Vilius Bartulis.

Pasak dekano, per du dešimtmečius fakultetas daug plėtėsi: šiuo metu jame yra 72 akademinės grupės, kuriose studijuoja apie 1600 studentų. Studentams užsiėmimus veda 70 dėstytojų, tarp kurių yra ne tik mokslininkų, bet ir patyrusių gamybininkų. Studijos fakultete tapo įdomios, perspektyvios, o kai kurios studijų programos sulaukė itin didelio populiarumo. Abi fakulteto studijų programos – Transporto inžinerijos bei Transporto ekonomikos ir vadybos – pakliūna į Lietuvoje populiariausių inžinerinių specialybių dešimtuką. Transporto inžinerijos fakulteto absolventai, spęsdami sudėtingus logistikos uždavinius bei kurdami transporto projektus, dirba kūrybišką darbą daugybėje Lietuvos verslo įmonių ir valstybinių įstaigų ir organizacijų.

„Laikas parodė, kad Transporto inžinerijos fakulteto įkūrimas buvo geras strateginis sprendimas. Pasiekę gerus studijų rezultatus, fakulteto mokslininkai vis daugiau įsijungia į mokslo tyrimus. Linkiu, kad fakultetas toliau plėstų tarptautinius ryšius ir taptų lyderis Baltijos šalių kontekste. Šiuo metu sparčiai plėtojama Lietuvos kelių ir geležinkelių infrastruktūra. Mūsų valstybė siekia tapti modernia tranzito šalimi, todėl Transporto inžinerijos fakulteto mokslininkų darbas turi ir turės didelę reikšmę Lietuvos ateičiai“, – sveikindamas fakulteto darbuotojus, kalbėjo VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Fakulteto darbuotojus 20-mečio proga taip pat sveikino Susisiekimo ministerijos viceministras Vladislav Kondratovič, AB „Lietuvos Geležinkeliai“ vadovas Stasys Dailydka, asociacijų „Linava“, „Lineka“, „Transeksta“, kitų bendradarbiaujančių su fakultetu socialinių partnerių atstovai, kolegos iš Varšuvos technologijos universiteto, Ukrainos universitetų, KTU, ASU, KU, giminingos kolegijos. Savo pasirodymą renginio svečiams skyrė VGTU pučiamųjų orkestras.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »